szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Blogi kulinarne 9 lat, 2 miesiące temu
zglos

zgłoś

zglos

lubię to

Komentuj

Odchudzanie a apteka - część 1

Odchudzanie a apteka - część 1
fot: www.tuberose.com

Przychodzi klient do apteki i prosi coś na odchudzanie... To magiczne coś powinno być tanie, skuteczne, bez działań ubocznych. W ideale po jednej pigułce już powinien być efekt, no najwyżej po trzech dniach, no i oczywiście o żadnym wysiłku ze strony klienta nie może być i mowy!
Klient zawsze ma racje, więc dostaje preparat, który na pewno mu pomoże, kupuje jeden listek i idzie do domu. A teraz prosta arytmetyka: w listku zazwyczaj jest 10 tabletek, które należy brać przeważnie 2 razy dziennie, tak więc ma środka odchudzającego na 5 dni (stąd też myśl o skutku po 3 dniach stosowania). Po miesiącu klient wraca do apteki i historia się powtarza...
A teraz kilka słów o tym co klient nigdy nie usłyszy w aptece i o czym, jestem pewna, nawet nie będzie próbował się dowiedzieć: co się znajduje w preparatach wspomagających odchudzanie i jak to powinno działać.

L-karnityna wspomaga spalanie tłuszczów. Jest ona transporterem cząsteczek kwasów tłuszczowych do miejsca ich spalania. Niektóre badania wskazują, że doustnie przyjmowana karnityna zmniejsza masę tkanki tłuszczowej, a zwiększa masę tkanki mięśniowej. Inne z kolei dowodzą, że u osób otyłych nie stwierdza się niedoborów tej substancji, a jej podanie nie prowadzi do spadku masy ciała.

Chrom jest częstym składnikiem suplementów diety wspomagających odchudzanie. Badania naukowe wykazują, że jego suplementacja obniża stężenie insuliny, cholesterolu i powoduje lepszą tolerancje glukozy. Powinien on zmniejszać łaknienie na słodycze. Mimo to warto pamiętać, że chrom na trzecim stopniu utlenienia jest mutagenny! Tak więc działanie zależy w dużej mierze od związku, w którym ten pierwiastek występuje. Czy ktoś sprawdzał, czy nie bierze przypadkiem rakotwórczego pikolinianu chromu?!

Może stwierdzicie, że przesadzam i zagęszczam kolory, ale pomyślcie, dlaczego zdecydowana większość preparatów na odchudzanie jest tylko suplementami diety. Jest je łatwiej i taniej wprowadzić na rynek: zdecydowanie mniej jest badań, czyli brak potwierdzenia lub też zaprzeczenia skuteczności preparatu, mniejsze są kontrole co do składu. Leki są natomiast lepiej sprawdzane przed dopuszczeniem do sprzedaży, a następnie kontrolowane ich skutki uboczne na dużych populacjach i nawet po latach potrafią być wycofywane z obrotu.

Tagi: dieta

dodaj komentarz

Podzielenie się tym postem

Inne glamki
  • Odchudzanie a apteka - część 4
  • Kawa inaczej - część 7 Pikantna kawa z imbirem
  • Przepis - Kolorowa zapiekanka
  • Przepis - Zapiekanka z brokułami i pieczarkami
  • Przepis - Pieczona golonka
  • Kawa inaczej - część 6 Kawa i sztuka
  • Odchudzanie a apteka - część 3
  • Przepis - Zapiekanka grzybowa
  • Odchudzanie a apteka - część 2
  • Odchudzanie a apteka - część 1
zaproś znajomych