szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Blogi Hyde Park 7 lat, 1 miesiąc temu
zglos

zgłoś

zglos

lubię to

Komentuj

Parcie na szkło

Kiedyś w mało zabawnym show Szymona Majewskiego była konkurencja nazywana parciem na szkło. Zaproszenie goście - gwiazdy - napierały dłońmi na szkło (prawdziwe), a specjalny miernik mierzył, na ile mają ciśnienie na sławę.

Ciekawa jestem - pomijając oczywiście sprawę autentyczności takich pomiarów, bo maszyna wymyślona przez Szymona Majewskiego to ewidentny żart - ilu ludzi w moim otoczeniu ma takie parcie? Myślę, że więcej, niż mi się wydaje.

Wielu z nas chce być lepszymi od reszty. O szarej masy.. Chce zaistnieć. Idą przed siebie z hasłem samorealizacji - ja nie znoszę tego słowa, bo nie niesie moim zdaniem nic a nic ze sobą. Codziennie się samorealizuję, uczę czegoś nowego, przeżywam pewne emocje i załatwiam konkretne sprawy - czyli że samorealizacja IMO to życie, po prostu.

Ale do rzeczy. Jeśli kariera - to szybsza od znajomych, jeśli mieszkanie - to większe. Jeśli popularność - to NAJWIĘKSZA. Jej miernikiem jest liczba lajków albo znajomych na Fejsie. A już jeśli wspomną o człowieku na jakimś portalu plotkarskim albo pojawi się na chwilę w TV - fejm rośnie jak brzuch obżartucha.

Zabawne to zjawisko... Choroba właściwie. Sława to nie popularność. Sława to przekleństwo - tak ja to postrzegam.

Tagi: parcie, pieniądze, sława. kariera, Szkło

dodaj komentarz

Podzielenie się tym postem

Inne glamki
  • Moja torebka:-)
zaproś znajomych