szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Blogi Hyde Park 6 lat, 4 miesiące temu
zglos

zgłoś

zglos

lubię to

Komentuj

Wielki nauczyciel

Jestem otwarta na krytykę, na pochwały, na wszystko właściwie... Ale ta otwartość czasami mnie zbyt wiele kosztuje. Zbyt wielu ludzi usiłuje mnie pouczać. Zaczynam się trochę przed tym bronić, ale nie zawsze mam siłę.

Na przykład w moim otoczeniu jest pewien mężczyzna, nazwijmy go pan X. Pan X lubuje się w pouczaniu innych, a ostatnio na celownik wziął sobie właśnie mnie. Bo byłam za miła, za bardzo go słuchałam? Chyba tak.

W każdym razie postanowił pomóc, a właściwie "pomóc" mi w poradzeniu sobie z kupnem pewnego elementu wystroju mieszkania. Powiedzmy szafy. Przez pół godziny perorował o kolorze, doborze drewna, doborze drzwiczek - powinnaś to, powinnaś tamto! Nie rób tego, a tamto rób! I wiadomo, że kobieta to nie bardzo może sama podjąć decyzję, więc lepiej by było, gdybym najpierw skonsultowała to z kimś takim jak on - co to się na wszystkim zna.

Brrrr. Utnę tę znajomość. Nie potrzebuję w swoim gronie wielkich nauczycieli, pouczaczy i mentorów. Chcę osób życzliwych, bliskich i wspierających, a nie wskazujących kierunek, jak dawniej Dzierżyński na placu Bankowym w Warszawie...

Tagi: kolega, krytyka, otwartość, praca, przyjaźń, rady

dodaj komentarz

Podzielenie się tym postem

Inne glamki
  • Moja torebka:-)
zaproś znajomych