szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Blogi Hyde Park 6 lat temu
zglos

zgłoś

zglos

lubię to

Komentuj

Umyj wreszcie te cholerne okna!

Moja koleżanka pochodzi z Wielkopolski. A tam wiecie: sobotni rytuał sprzątania, ciasto pieczone na niedzielę, w niedzielę obiad z rodziną - tak wyglądało jej życia, dopóki nie spakowała walizy i nie weszła w stołeczny bałagan.

Bałagan jakże bliski mojej czarnej duszy.... Ja oczywiście cenię sobie bardzo rytuały, cenię te wszystkie uporządkowane sytuacje, w których czasem się znajduję, ale na co dzień nie jestem zbyt porządnicka. Zresztą moja wielkopolanka też jak się okazuje.

No i nagle, wraz z wiosną przychodzi temat mycia okien. Tak nabrzmiały, że z Poznania przyjechała mama i ma zamiar jej te okna wyszorować. Nie szkodzi, że poranki są jeszcze mroźne, a kumpela lubi się powylegiwać. Nie szkodzi, że za chwilę te okna znowu będą brudne, bo ona mieszka w miejscu, gdzie się permanentnie kurzy... Idzie wiosna, czas szorować szyby.

Pomijam fakt, że jesteśmy za stare, żeby matki nam coś tam myły. Może już czas pomyć im te okna? Nie rozumiem tej potwornej manii sprzątania na sygnał, bo idzie nowe. Wielkanoc? No i co? Nowe życie lęgnie się w głowie, a nie na czystej framudze...

Tagi: czyszczenie, mycie, okno, porządek, praca, rzeczy

dodaj komentarz

Podzielenie się tym postem

Inne glamki
  • Moja torebka:-)
zaproś znajomych