szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Blogi kulturalne 8 lat, 3 miesiące temu
zglos

zgłoś

zglos

lubię to

Komentuj

Kiedyś to były klipy... ech

Kiedyś teledyski to było coś... Oglądało się MTV, która była zupełnie inną telewizją, niż teraz. Pamiętam doskonale czasy, w których nagrywało się teledyski jak leci na kasetę VHS i odtwarzało potem na imprezach jak z rzutnika - ale oczywiście rzutnik był udawany, bo tak naprawdę to był stary telewizor, że się tak ha ha ha zaśmieję...

Pamiętam doskonale Paula Kinga i jego program, gdzie muzyka była naprawdę wypasiona i służyła nam niejednokrotnie jako plejlista na baletach - teraz nazywanych domówkami. Tańczyło się do Classics Nouveaux - teraz podobno znowu się tańczy, ale ja tam nie wiem - i do the Police i nie miał człowiek nawet pojęcia, że za kilkanaście lat wszystko się zmieni.

Dziś klip to oddzielne dzieło sztuki. Kiedyś towarzyszył muzyce, ale moim zdaniem wcale nie było to złe - bo siłą rzeczy trzeba było skupić się na dźwięku, a nie na obrazie. Moim zdaniem te małe, migające filmiki wcale nie robią dobrze scenie muzycznej, no - może portfelom twórców, ale wiadomo nie od dziś, że jedno z drugim się może nie łączyć.

Tagi: klip, montaż, muzyka, obraz, teledysk

dodaj komentarz

Podzielenie się tym postem

Inne glamki
  • Moja torebka:-)
zaproś znajomych