szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Co kupić pod choinkę miłośnikom elektroniki?

PREZENTY ŚWIĄTECZNE. Modne gadżety na prezent gwiazdkowy

Prezenty świąteczne. Co można kupić dla miłośnika gadżetów w najbliższych dniach, by był pozytywnie zaskoczony w czasie wigilii? Prezentujemy udane prezenty świąteczne.

Tagi: boże narodzenie prezenty, co kupić pod choinkę, modne gadżety na prezent, prezenty świąteczne

PREZENTY ŚWIĄTECZNE 2013. Modne gadżety na prezent gwiazdkowy

Jaki gadżet wybrać na prezent świąteczny?

Ładowarka indukcyjna

Ładowanie indukcyjne dopiero wkracza na rynki i istnieje niewiele urządzeń, które wspiera tę technologię. Najczęściej są to flagowe modele smartfonów różnych marek oraz tablety. Jeśli chcesz sprawić ciekawy prezent bliskiej osobie z takim telefonem – ten gadżet jest dla ciebie.

Ładowarka indukcyjna przypomina najczęściej prostokątną lub kwadratową poduszkę, na której kładziemy urządzenie. Bez podłączania dodatkowych kabli, szukania ładowarki i tym podobnych czynności możemy naładować urządzenie dzięki przesyłaniu energii między ładowarką a leżącym na nim telefonie lub tablecie.

Plusem takiego rozwiązania jest zrezygnowanie z kabli i szukania ich niekiedy po pokojach. Taką ładowarkę zostawiamy na przykład w salonie lub sypialni. Gdy telefon zaczyna informować o niskim stanie baterii wystarczy go położyć i proces ładowania rozpocznie się samoczynnie.

Wadą tej wczesnej technologii jest fakt, że urządzenie musi leżeć w danym miejscu by pobierać energię. Każdorazowe podniesienie smartfona oznacza zerwanie połączenia i przerwanie ładowania.

Gadżet polecamy dla osób, które lubią do poduszki używać gadżetów a nie chcą później wstawać z łóżka i szukać tradycyjnej ładowarki.

Ładowarka indukcyjna Fatboy

Pendrive ze złączem microUSB

Pamięć przenośna jest znana od wielu lat wszystkim, którzy muszą szybko przenieść dane między urządzeniami. Obecnie na rynku popularność zdobywają pendrivy z dwoma końcówkami – USB oraz microUSB.

Dzięki dołączeniu drugiej, mniejszej końcówki można szybko i wygodnie przenosić pliki między komputerem a urządzeniami przenośnymi wyposażonymi w port microUSB, czyli większością smartfonów i tabletów.

Urządzenie świetnie spisuje się także w czasie podróży. Można podłączyć taki gadżet do smartfona i korzystać z niego jako pamięci zewnętrznej, na której mamy zapisane książki, filmy lub prezentacje z pracy. Niektóre z nich osiągają bardzo kompaktowe rozmiary jak przedstawiony na zdjęciu model firmy PQI.

Pendrive microUSB

Designerski zegarek

Zegarek jest tym samym dla mężczyzny czym biżuteria dla kobiety – często pokazuje stan zamożności noszącej osoby, prezentuje jej upodobania i styl oraz sprawia, że czuje się z tym elementem atrakcyjnie.

Większość zegarków dostępnych na rynku dzieli wygląd i charakter z innymi produktami różnych producentów. Osoby chcące się wyróżnić muszą dobrze poszukać jeśli chcą to zrobić z klasą.

Zegarek firmy Eone zrodził się dzięki kampanii na stronie Kickstarter, gdzie zdobył uznanie i wsparcie wielu osób. Zegarek jest wykonany z wytrzymałego i łatwego w czyszczeniu tytanu. W minimalistycznym i eleganckim wyglądzie delikatnie wyróżniają się dwie kulki, które są magnetycznie trzymane i przesuwane wzdłuż wyżłobionych ścieżek. Środkowa kula odmierza minuty, natomiast zewnętrzna kula wyznacza godziny. Projekt zegarka Eone dostał certyfikat poświadczający, że zegarek jest przyjazny i wygodny także dla użytkowników niewidomych i niedowidzących. Dzięki takiemu rozwiązaniu – zewnętrznych kulek – można odczytać godzinę bez patrzenia na zegarek.

Zegarek Eone

 

Gamepad do smartfonów

Nie da się ukryć, że miłośnicy najnowszych technologii i posiadacze najnowszych smartfonów uwielbiają gry. Nawet jeśli się do nich nie przyznają.

Jeśli bliska wam osoba uwielbia spędzać wolny czas klikając po małym ekranie – dokupienie przenośnego pada do smartfonów i tabletów będzie trafionym prezentem. W przeciwieństwie do bezprzewodowych kontrolerów od domowych konsol pady firmy MOGĄ mają wbudowany uchwyt, w którym przytrzymany będzie smartfon. Uchwyt pozwala na przytrzymanie telefonów o szerokości do 82 milimetrów, czyli nawet tych największych na rynku.

Dzięki łączności bezprzewodowej pad pasuje również do tabletów, które mogą być podłączone do domowego telewizora.

MOGA Gamepad

 

Smart TV w małym opakowaniu

Jeśli należycie do grona osób, które kupiły duży telewizor kilka lat temu – zapewne może brakować wam opcji podłączenia telewizora do internetu lub innych funkcji smart.

Zamiast zakupu nowego telewizora gdy stary świetnie się spisuje proponujemy przyjrzenie się temu oto gadżetowi. Equiso SmartTV Stick to urządzenie przypominające pendriva. W małym opakowaniu znajduje się microprocesor zarządzany zmodyfikowanym systemem Android, który uczyni z prawie każdego telewizora urządzenie smart TV. Po wpięciu tego gadżetu i przejściu przez krótki proces kalibracji telewizor może teraz służyć do przeglądania zawartości stron internetowych, oglądaniu filmów prosto z serwisów jak YouTube czy łączyć się z laptopami, tabletami i smartfonami w domu.

Equiso SmartTV Stick

Autor: pjaczewski

Publikacja: 20.12.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...