szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
SKUTECZNY SPOSÓB NA PŁASKI I UMIĘŚNIONY BRZUCH

Aerobiczna 6. Weidera. Opis ćwiczeń i wskazówki, jak je wykonywać

Płaski i umięśniony brzuch to twoje marzenie? Uwaga, możesz je spełnić! Wystarczy, że poznasz słynną 6 Weidera. jeśli chcesz mieć szybko wyrzeźbiony brzuch, to najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj tylko o tym, że musisz tego naprawdę chcieć. Inaczej do końca życia, będziesz musiała tłumaczyć, że oponka w talii to wyłącznie wina genów, a nie twojego zaniedbania. Do dzieła!

Tagi: aerobiczna 6 weidera, ćwiczenia na brzuch, jak schudnąć z brzucha, jak wytrenować mięśnie brzucha, jak zrobić kaloryfer na brzuchu, jak zrzucić tłuszcz z brzucha, mięśnie brzucha trening, odchudzanie, odchudzanie brzucha, płaski brzuch

Ćwiczenia na płaski brzuch

Dieta i ćwiczenia na płaski brzuch

fot: BULLS

Płaski brzuch nie jest dziełem przypadku, rzadko genów, najczęściej jest wynikiem konsekwencji, odpowiedniej diety a przede wszystkim ćwiczeń. Jeśli jeszcze nie słyszałaś o 6 Weidera , czym prędzej powinnaś tę wiedzę uzupełnić. Co może ci dać stosowanie tego zestawu ćwiczeń? Na pewno ćwiczenia te bardzo wzmacniają mięśnie brzucha i ten efekt trwa przez długi czas. Poza tym (szczególnie, jeśli na brzuchu nie znajduje się zbyt wiele tłuszczu) już po kilku tygodniach naprawdę zarysowują się mięśnie brzucha, tworzy się tzw. kaloryfer.

Jak wygląda trening?


Nie jest to zbyt skomplikowane – w skład treningu wchodzi 6 ćwiczeń na górne partie brzucha.
Jedyny „problem” polega na tym, że ćwiczenia wykonuje się bez przerw, tak, aby nie rozluźnić mięśni brzucha.
Bardzo ważne jest zatrzymanie danego ruchu na ok. 3 sekundy w momencie największego napięcia mięśni. Ćwiczenia wykonujemy na płaskim podłożu, żeby było nieco wygodniej może być na dywanie, czy na karimacie.

A oto, jak wyglądają poszczególne ćwiczenia:

Ćwiczenie 1:

Kładziemy się z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy na zmianę raz jedną, raz drugą nogę pamiętając o zachowaniu kąta 90 stopni w kolanie i biodrze. Podczas podnoszeń, unosimy jednocześnie barki bez odrywania tułowia od podłoża. Wytrzymujemy w takiej pozycji około 3 sekundy. Można objąć kolana dłońmi – dla wygody, lecz nie przytrzymujmy ich zbyt mocno.

Ćwiczenie 2:

Jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. W tym wypadku unosimy jednocześnie obie nogi, pamiętając o odpowiednim kącie nachylenia i uniesieniu barków. Wytrzymujemy w takiej pozycji 3 sekundy, w trakcie których zachowane jest maksymalnie napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie 3:

Ćwiczenie analogiczne do poprzednich. Różnica polega na tym, że rąk nie trzymamy wzdłuż tułowia, a splatamy je na karku. Utrzymujemy pozycję maksymalnego napięcia mięśni przez 3 sekundy.

Ćwiczenie 4:

To połączenie ćwiczenia numer 2 i 3. Polega na podnoszeniu obu nóg z jednoczesnym spleceniem rąk na karku i utrzymaniu się w tej pozycji przez około 3 sekundy.

Ćwiczenie 5:

Zaplatamy ręce na karku i unosimy klatkę piersiową. Podobnie jak w ćwiczeniu 1 i 3, podnosimy raz jedną, raz drugą nogę - wykonujemy ruch przypominający rowerek od 5 do 15 razy.

Ćwiczenie 6:

Unosimy część barkową tułowia, jednocześnie podnosząc obie nogi – pozycja na kształt litery C, czy kołyski. Utrzymujemy taką pozycję przez 3 sekundy.

BARDZO WAŻNE! Sesja ćwiczeń nie powinna przekroczyć 40 minut – na początku jest to bardzo łatwe do osiągnięcia, jednak z każdym dniem jest coraz więcej powtórzeń i serii ćwiczeń, więc po ok. 2 tygodniach tempo ich wykonywania musi być coraz większe.

Autor: eotceten

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 30.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Jak skutecznie schudnąć? Część 1: dieta
Jak skutecznie schudnąć? Część 1: dieta

Wiosną kluby fitness przeżywają oblężenie, a kobiety szukają… diety cud. Temat odchudzania powraca niczym bumerang. A to dlatego, że chcemy mieć piękną sylwetkę i czuć się lekko. Jednak często walka o piękną ...