szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej, zasady diety dr Ewy Dąbrowskiej

DIETA dr Ewy DĄBROWSKIEJ - co można jeść w trakcie stosowania diety dr Dąbrowskiej?

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej przynosi najlepsze efekty, kiedy jest stosowana pod nadzorem lekarza lub dietetyka, dlatego przeprowadza się ją zazwyczaj na wczasach odchudzających lub leczniczych w wyspecjalizowanych ośrodkach.

Tagi: dieta dr Dąbrowskiej, dieta dr Dąbrowskiej dozwolone warzywa, dieta odchudzająca, dieta warzywno-owocowa, dieta warzywno-owocowa zasady, dr Ewa Dąbrowska, głodówka lecznicza, oczyszczanie organizmu, zdrowa dieta

DIETA dr Ewy DĄBROWSKIEJ - co można jeść w trakcie stosowania diety dr Dąbrowskiej?

W trakcie diety dr Dąbrowskiej musimy całkowicie wykluczyć cukier i słodycze

fot: flickr.com

Dieta dr Dąbrowskiej to rodzaj żywieniowej filozofii, której korzeni upatrywać można w głodówkach leczniczych, makrobiotyce, medycynie naturalnej i diecie zgodnej z florą szerokości geograficznej, w której się żyje. To dieta mająca na celu przywrócenie harmonii i prawidłowego funkcjonowania organizmu, co może zaowocować jego ustabilizowaniem, a wręcz wyleczeniem z rozmaitych schorzeń.

Zasady diety dr Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej to czasowa kuracja oczyszczająca, półgłodówka, po której przechodzi się stałą, zdrową dietę, będącą trwałą zmianą nawyków żywieniowych.

Pierwszy etap diety dr Dąbrowskiej - oczyszczenie organizmu

Dieta warzywno-owocowa powinna trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od potrzeb. W jej trakcie wolno jeść warzywa nisko skrobiowe (z gatunków: korzeniowe, kapustne, cebulowe, liściaste, dyniowate, psiankowate) oraz niskocukrowe owoce (jabłka, jagody, grejpfruty i cytryny). W trakcie kuracji oczyszczającej należy pić wodę, soki warzywne i owocowe, herbaty ziołowe i owocowe, kompoty.
Warzywa przyjmować można w każdej postaci, choć dr Dąbrowska zaleca warzywa surowe oraz soki warzywne.
Na tym etapie diety mogą pojawić się osłabienie (tzw. "kryzysy ozdrowieńcze"), biegunki, mdłości, bóle brzucha, bóle głowy, stany podgorączkowe. Zmianom może ulegać także cały metabolizm organizmu. Dlatego należy uważać na przyjmowane leki i monitorować swój stan zdrowia. Chwilowe kryzysy spowodowane są odtruwaniem organizmu z toksyn, jeśli jednak objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni lub są wyjątkowo nasilone, należy skonsultować się z lekarzem. W tym okresie zaleca się picie dużej ilości wody i regularną aktywność fizyczną (wystarczy 30 minut gimnastyki lub spaceru każdego dnia).
Produkty niedozwolone: biały cukier, biała mąka, produkty wysoko przetworzone.

Drugi etap diety dr Dąbrowskiej - zdrowe odżywianie

Po oczyszczeniu organizmu możemy stopniowo wprowadzać nowe produkty, takiej jak: inne warzywa i owoce, rośliny strączkowe, kasze i ziarna, chleb razowy, orzechy, mleko zsiadłe lub twarogi, woda mineralna.
Posiłki należy spożywać co ok. 3 godziny (3 lub 5 posiłków w ciągu dnia, wedle uznania i przyzwyczajeń), a w ich trakcie dokładnie przeżuwać każdy kęs. Jako uzupełnienie diety zalecany jest regularny wysiłek fizyczny (np. codzienne spacery).
Do kuracji warzywno-owocowej można później wracać, traktując ją jako krótkoterminową dietę oczyszczającą z toksyn i złogów, które gromadzą się w organizmie.

Autor: KasiaKujac

Zdjęcia: flickr.com

Publikacja: 18.04.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...