szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Zobacz co je Ewa Chodakowska, żeby być fit!

DIETA EWY CHODAKOWSKIEJ: przepisy Ewy Chodakowskiej!

Dieta Ewy Chodakowskiej coraz popularniejsza. Stosują ją już tysiące fanek znanej trenerki. Co poleca jeść popularna instruktorka fitness? Poznaj przepisy Ewy Chodakowskiej! Oto sposób na szybkie schudnięcie.

Tagi: co je ewa chodakowska, dieta ewy chodakowskiej, ewa chodakowska, ewa chodakowska dieta, ewa chodakowska przepisy, przepisy ewy chodakowskiej

DIETA EWY CHODAKOWSKIEJ: przepisy Ewy Chodakowskiej!

Dieta Ewy Chodakowskiej

fot: Ewa Chodakowska (oficjalny fanpage)

Dieta Ewy Chodakowskiej nie jest już żadną tajemnicą. Popularna instruktorka postanowiła się podzielić ze swoimi fankami przepisami na zdrową żywność. Oto co poleca jeść Ewa Chodakowska na Facebooku:

Pierwsza grupa zawierająca produkty zbożowe, których powinno zjadać się 4-6 porcji dziennie, to źródło węglowodanów złożonych, białka roślinnego, witamin z grupy B, witaminy C (ziemniaki) niektórych składników mineralnych i błonnika. Możemy tu zaliczyć produkty takie jak chleb, płatki zbożowe, owsiane, ryż, makaron, fasola, soczewica.. Dostosowanie odpowiedniej ilości kalorii (60% dziennego spożycia) pochodzącej z węglowodanów w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi pomoże, a wręcz pozwoli na zachowanie zdrowia, chęci do działania, a jeśli jesteśmy na diecie zgubienia kilogramów.

Druga grupa, to produkty bogate w białko wysokowartościowe, witaminy z grupy B, witaminę A, składniki mineralne, żelazo, do których należą chude mięso (drób, ryby), jaja, a także rośliny strączkowe, które oprócz białka roślinnego bogate są w węglowodany złożone i błonnik.. Białko jest niezwykle istotne u osób regularnie ćwiczących, ale nie tylko. To budulec tkanek i składnik niezbędny do produkcji enzymów i hormonów, które regulują metabolizm.. Kolejna grupa to produkty bogate w wapń a mianowicie produkty mleczne i jego przetwory, orzechy, rośliny strączkowe.

Niezwykle istotne są również tłuszcze.. Jedna do dwóch porcji to niezbędne minimum ich konsumpcji w ciągu dnia. Tłuszcze to orzechy, nasiona, olej rzepakowy, oliwa z oliwek, simie lniane, ryby tłuste, które mogą poprawić odporność, regenerację organizmu i chronić przed chorobami serca! Nie możemy również zapomnieć o bogactwie witamin, minerałów, błonnika i antyutleniaczy czyli o owocach i warzywach, których powinno się zjadać do 0,5kg w ciągu dnia.

Jak Wam się podobają te rady? Jesteście w stanie zrezygnować ze słodyczy i jeść wyłącznie zdrowo?

Autor: ko

Zdjęcia: Ewa Chodakowska (oficjalny fanpage)

Publikacja: 28.01.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Ewa Chodakowska radzi, co robić, by mieć lepszy seks
Ewa Chodakowska radzi, co robić, by ...

Ewa Chodakowska to dla wielu kobiet nie tylko trenerka, ale również mentorka i doradczyni życiowa. Trenerka wszystkich Polek stara się zapewnić swoim fankom kompleksową pomocy i udziela im rad na wiele tematów ...

EWA CHODAKOWSKA pochwaliła się butami od Prady!
EWA CHODAKOWSKA pochwaliła się butami od ...

Ewa Chodakowska oprócz sportowych ubrań często prezentuje się w eleganckich zestawach od polskich i zagranicznych projektantów. Tym razem trenerka pochwaliła się butami od Prady na niebotycznie wysokim obcasie! Jak Wam się podoba ...