szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Poznaj zasady trzynastodniowej diety kopenhaskiej

DIETA KOPENHASKA: zasady, przepisy, zalecenia

Dieta kopenhaska, która opiera się na trzynastodniowym specjalnie opracowanym jadłospisie pozwala w krótkim czasie zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Mimo, iż jest dość wymagająca, ma wielu zwolenników.

Tagi: co to dieta kopenshaska, dieta kopenhaska, dieta kopenhaska zasady, dieta kopenshaska przepisy, dieta odchudzająca, dieta trzynastodniowa, jak dziala dieta kopenhaska, odchudzanie, odchudzanie z dietą kopenhaską, szybka dieta, zasady diety

DIETA KOPENHASKA: zasady, przepisy, zalecenia

Dieta kopenhaska to jedna z trudniejszych diet

fot: BULLS

Dieta kopenhaska to jedna z najpopularniejszych szybkich diet. Wśród odchudzających się - ma wielu zwolenników. Wśród dietetyków - już niekoniecznie. Na czym polega dieta kopenhaska?

Zasady diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska, zwana również dietą  trzynastodniową to dieta dość kontrowersyjna ze względu na ograniczony wybór produktów, które można jeść w jej trakcie.

Dieta kopenhaska składa się tylko z kilku produktów: owoce, chude mięso, jaja, ziarna zbóż, sałatek i kawy. W trakcie diety należy dziennie wypijać minimum 2 litry niegazowanej wody. Ilość posiłków w diecie jest ograniczona do trzech, które muszą zostać spożyte w określonych godzinach dnia. Śniadanie powinno zostać zjedzone pomiędzy godziną 8.00 a 9.00, obiad pomiędzy godziną 12.00-14.00, zaś ostatni posiłek do godz.18.00. Dieta jest na tyle restrykcyjna, iż nawet minimalne odstępstwo (jak guma do życia, coś słodkiego) zaprzepaści całą dietę. Podczas stosowania diety nie zaleca się wysiłku fizycznego, gdyż mała kaloryczność diety wpływa osłabiającą na nasz organizm.

Tylko przestrzeganie wszystkich zasad diety przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przykładowy dzienny jadłospis:

Śniadanie: 1 filiżanka czarnej kawy, 1 łyżeczka cukru

Obiad: kawałek ugotowanej piersi z kurczaka, sałata skropiona cytryną

Kolacja: 2 jajka na twardo, 1 pomidor

Skutki stosowania diety

Dieta kopenhaska jest bardzo wymagającą dietą, ze względu na ograniczone spożycie posiłków i ich niską wartość kaloryczną/odżywczą. Tak restrykcyjna dieta może prowadzić do omdleń, w związku z małą kalorycznością dań. Możemy być rozdrażnieni, zmęczeni.

Dieta może powodować wypadanie włosów, łamliwość paznokci, bóle głowy. Po zakończeniu diety, wszystkie dolegliwości powinny minąć i nasz organizm powinien się zregenerować po 13 dniach ograniczeń, które narzuca dieta.

Nie brakuję jednak osób, które uważają, iż ta dieta, mimo wyrzeczeń przyniosła im spodziewane efekty i pozwoliła zgubić zbędne kilogramy.

Autor: afoltyn

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 22.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...