szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Poznaj zasady diety plaż południowych

Dieta SOUTH BEACH. Poznaj zasady diety

Dieta Plaż Południa, nazywana zamiennie dietą South Beach, została stworzona przez amerykańskiego kardiologa, doktora Arthura Agatsona. Autor diety namawia do zdrowego i racjonalnego odżywiania. Na czym polega dieta South Beach i czy jest skuteczna?

Tagi: Dieta Plaż Południowych, diety, fazy diety, kalorie, odchudzanie, SOUTH BEACH

DIETA GLIKEMICZNA: kiedy warto stosować DIETĘ MONTIGNACA?

fot: sxc.hu

Dieta South Beach głównie polega na tym, by przede wszystkim ograniczyć wysoko przetworzone węglowodany (makarony, pieczywo zwłaszcza białe). Węglowodany łatwo przyswajalne zawarte w wymienionych produktach sprawiają, ze po ich zjedzeniu szybko jesteśmy głodni, ponieważ nasz organizm bardzo szybko je trawi. Na czym polega dieta South Beach?

Zasady diety South Beach

Dieta składa się z trzech faz, które następują w odpowiedniej kolejności. Najbardziej wymagająca jest  faza pierwsza. W fazie I całkowicie odstawiamy słodycze, ziemniaki, pieczywo i owoce. Podczas tego etapu możemy zrzucić nawet do ośmiu kilogramów. Ta część diety powinna trwać dwa tygodnie i jeśli złamiemy jej zasady i zjemy jakiś niedozwolony produkt, dietę trzeba będzie zacząć od początku. Należy pamiętać o piciu wody niegazowanej. Na tym etapie możemy czuć się zmęczeni i senni, co ma związek ze zmianami zachodzącymi w organizmie.

Czas trwania II fazy nie jest ściśle określony. Każdy dobiera sobie go do swoich indywidualnych potrzeb, w zależności ile chce schudnąć i jak długo zajmie mu nauczenie się nowych nawyków żywieniowych. W trakcie drugiego etapu w diecie pojawiają się nowe produkty takie, jak owoce, nabiał i produkty zbożowe. W fazie II wzbogacamy nasz jadłospis, i stopniowo wprowadzamy takie produkty jak: kasze niełuskane, brązowy ryż, razowe pieczywo, niektóre owoce i gorzką czekoladę.

Po zakończeniu II fazy przechodzimy do III fazy, która ma zapoczątkować nasz nowy styl życia. Na tym etapie nie ma już produktów zakazanych. Faza ta opiera się na doborze odpowiednich produktów żywnościowych, które są zdrowe i niskokaloryczne, które dadzą Nam siłę i energię.

Autor: afoltyn

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 07.02.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Jak schudnąć po świętach? Ekspert o spalaniu wielkanocnych kalorii
Jak schudnąć po świętach? Ekspert o ...

Dieta odchudzająca po świętach? Lepiej jej uniknąć. Nie spędźmy całych świąt tylko przy stole, przed telewizorem. Trzydniowe zajadanie się kalorycznymi potrawami z pewnością odbije się na naszym zdrowiu i wadze.

Książka MODEL KITCHEN, czyli co jedzą modelki. Gwiazdy świata mody zdradzają swoje przepisy kulinarne!
Książka MODEL KITCHEN, czyli co jedzą ...

Książka kucharska MODEL KITCHEN to przepisy kulinarne słynnych modelek i znanych osobistości świata mody. Autorem Model Kitchen jest Cesar Casier - 24-letni model, który oprócz modelingu pasjonuje się gotowaniem. W swojej książce kucharskiej ...