szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak odżywiać się, by żyć w zgodzie z dietą dopasowaną do twojej grupy krwi

Diety: dieta zgodna z grupą krwi. Przeczytaj, co powinnaś jeść, żeby schudnąć

Które diety sprawią, że szybko schudniesz? Poznaj teorię odżywiania zgodnego z grupą krwi. Wynika z niej, że każda z nas ma indywidualny kod genetyczny. I dlatego każdej z nas odpowiada inna dieta i inny styl życia. Jeśli dostosujesz się do wskazówek twoja waga się zmniejszy.

Tagi: co jeść, co jeść by przyspieszyć przemianę materii, co jeść żeby schudnąć, co oznacza twoja grupa krwi, dieta, dieta zgodna z grupą krwi, diety, jak szybko schudnąć, żeby być zdrową

Diety: dieta zgodna z grupą krwi. Przeczytaj, co powinnaś jeść, żeby schudnąć

Taki widok ci nie grozi, jeśli będziesz na diecie zgodnej ze swoją grupą krwi

fot: sxc.hu

Co i jak jeść, żeby szybko schudnąć? Poznaj założenia twórców diety zgodnej z grupą krwi. Jej stosowanie nie tylko dobroczynnie wpływa na organizm, ale pozwala również w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów. Unikanie niewskazanych w diecie produktów sprawia zaś, że długo będziesz mogła cieszyć się doskonałym zdrowiem.

Grupa Zero. Co możesz jeść, jeśli masz tę grupę krwi?

Osoby z grupą krwi zero zaliczane są do najstarszych grup. Społeczność ta rozwinęła się ok. 40 tysięcy lat p.n.e. wśród łowców żywiących się głównie mięsem. Dlatego osoby z tą grupą krwi bardzo dobrze trawią mięso i ryby, natomiast źle produkty zbożowe i przetwory mleczne. Ich żywiołem jest ruch na świeżym powietrzu i dużo intensywnych ćwiczeń fizycznych. Ich brak powoduje niepokój, rozdrażnienie, a nawet depresję. Do produktów dobrze przyswajalnych zaliczamy m.in. chudą wołowinę, baraninę, cielęcinę, dziczyznę i wątróbkę. „Mięsożercy” dobrze również trawią orzechy i pestki dyni. Szkodzą im natomiast gęsina, wieprzowina, śledź marynowany. Nie mogą pić chudego mleka, spożywać jaj, jogurtów, kefiru i maślanki.

Dieta dla osób z grupą krwi A. Co możesz jeść, a czego powinnaś unikać?

Ludzie z tą grupą krwi pojawili się w Azji Środkowej lub na Bliskim Wschodzie. Były to społeczności prowadzące osiadły i rolniczy tryb życia. Dlatego ich organizm przystosował się do lepszego wchłaniania ziaren zbóż warzyw oraz owoców, gorzej zaś znosił nasycone kwasy tłuszczowe. Z produktów dobrze przyswajalnych można wymienić takie ryby jak m.in. sardynki, sieje, szczupaka, dorsza i karpia zaś z mięs indyka i kurczaka. W diecie dozwolony jest również nabiał: kefir, jogurt, ser feta, mozzarella, mleko kozie. Osoby z tą grupą krwi nie mogą spożywać niestety m.in. baraniny, bekonu, cielęciny i wołowiny. Nie jest również wskazane zajadanie się szynką i wieprzowiną. Odpada z diety mleko, maślanka, lody, i masło.

Dieta dla osób z grupą krwi AB. Menu idealne dla tej grupy

To bardzo rzadka grupa krwi. Powstała ok. tysiąca lat temu i jak się szacuje, na świecie posiada ją tylko pięć procent ludzi. Grupa ta powstała z połączenia grup A i B. Osoby z grupą krwi AB są, w porównaniu do ludzi z grupą krwi, A silniejsi i bardziej aktywni. Chociaż genetycznie są zaprogramowani na jedzenie mięsa, po przodkach z grupą krwi A nie odziedziczyli zdolności jego trawienia. Ich organizmy nie wytwarzają bowiem wystarczającej ilości kwasu żołądkowego, dlatego mięso magazynowane jest w organizmie w postaci tłuszczu. W diecie tej wskazane są zatem produkty łatwo przyswajalne, czyli m.in. baranina, tuńczyk, dorsz, jesiotr, łosoś. Jeśli nabiał, to w postaci jogurt czy kefiru. Niedozwolone są natomiast potrawy z wieprzowiny, wołowiny, cielęciny, dziczyzny, gęsi i kurczaków.

Dieta dla osób z grupą krwi B. Co może się znaleźć w twoim jadłospisie?

Ta grupa krwi powstała prawdopodobnie wśród plemion kaukaskich i mongolskich, ok. między 17 tys. lat temu. Ich dieta oparta była na produktach mlecznych i mięsie. Współcześni ludzie z grupą krwi B są uodpornieni na typowe choroby cywilizacyjne, takie jak choroby serca czy też rak, ale bardziej podatni na choroby systemu odpornościowego, jak na przykład stwardnienie rozsiane, toczeń i syndrom chronicznego zmęczenia. Dieta dla osób z grupą krwi B powinna być zrównoważona i urozmaicona. Osoby z ta grupą krwi, jako jedyne ze wszystkich grup, mogę jeść nabiał niemal bez ograniczeń. Do produktów łatwo przyswajalnych zaliczamy baraninę, dziczyznę, jagnięcinę, mięso z królika. Nie jest natomiast wskazane mięso z gęsi, kaczki i kurczaka. Wykluczone z diety powinny być lody czy sery z błękitną pleśnią.

Autor: wbuszko

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 12.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Jak schudnąć po świętach? Ekspert o spalaniu wielkanocnych kalorii
Jak schudnąć po świętach? Ekspert o ...

Dieta odchudzająca po świętach? Lepiej jej uniknąć. Nie spędźmy całych świąt tylko przy stole, przed telewizorem. Trzydniowe zajadanie się kalorycznymi potrawami z pewnością odbije się na naszym zdrowiu i wadze.

Dieta SOUTH BEACH. Poznaj zasady diety
Dieta SOUTH BEACH. Poznaj zasady diety

Dieta Plaż Południa, nazywana zamiennie dietą South Beach, została stworzona przez amerykańskiego kardiologa, doktora Arthura Agatsona. Autor diety namawia do zdrowego i racjonalnego odżywiania. Na czym polega dieta South Beach i czy ...