szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

ILE KALORII MA ŚWIĄTECZNY KOSZYCZEK - jak przygotować dietetyczne święta?

Wielkanocny stół to prawdziwa bomba kalorii! Świąteczne smakołyki nie należą do dietetycznych i trzeba uważać na to, co jemy w tym czasie. Warto bacznie przyjrzeć się kaloryczności posiłków, bo nierozważne jedzenie w Wielkanoc moze skończyć się dodatkowymi kilogramami.

Tagi: dietetczna wielkanoc, dietetyczne święta, ile kalorii ma świąteczny koszyczek, kalorie święta, święta wielkanocne, Wielkanoc, wielkanoc kalorie, wielkanoc przepisy dietetyczne

ILE KALORII MA ŚWIĄTECZNY KOSZYCZEK - jak przygotować dietetyczne święta?

Sprawdź ile kalorii przybędzie w Święta

fot: www.sxc.hu

Ile kalorii ma koszyczek wielkanocny? To prawdziwa bomba kaloryczna. To, co zanosimy do świecenia ma około 1000 kalorii. Dlatego uważajmy na jedzenie w Święta - radzi Łukasz Michałowski, trener z warszawskiej sieci siłowni Energy Fitness: Niewielki kawałek kiełbasy ma około 220 kalorii, plasterek sera około 70, a jajko na twardo 80 kalorii. Z kolei porcja babki wielkanocnej ma około 180 kalorii, baranek cukrowy 250 kalorii, a zajączek z czekolady w sreberku ma aż 600 kalorii. Do tego dochodzi białe pieczywo - także kaloryczne - i mnóstwo innych smakołyków, które z pewnością wpłyną na naszą sylwetkę.

Co zatem robić, żeby konsekwencje wielkanocnego zajadania nie były dotkliwe? Są na to sposoby - uspokaja Łukasz Michałowski: Do sałatek możemy użyć majonezu light. Będzie to lepsze rozwiązanie niż tradycyjny majonez. Na pewno sałatkami nie możemy się najadać do syta, bo warzywa mają niewiele kalorii, ale sosy czy oliwa podbijają nam ich kaloryczność. Jeśli chodzi o wędliny możemy wybrać szynkę drobiową, która ma o połowę mniej kalorii niż wieprzowa. Kalorycznym rekordzistą jest natomiast pasztet, dlatego zjedzmy go niewiele, albo zamieńmy go na szynkę cielęcą czy pieczony schab. Pamiętajmy, że tłuszcze zwierzęce są najbardziej kaloryczne i najszybciej nam się odłożą - ostrzega ekspert z Energy Fitness.

Umiar zachowajmy także jeśli chodzi o ciasta: Słodycze starajmy się jeść na przykład po śniadaniu, w porannych godzinach, maksymalnie do 12:00. Pamiętajmy, żeby nie najadać się ciastem wieczorem, a zwłaszcza przed snem. Jeśli zjemy je wcześniej, w ciągu dnia, to jeszcze zdążymy zamienić to na energię - radzi Łukasz Michałowski. A po wielkanocnej, rodzinnej uczcie, warto wybrać się na krótki spacer. Wielu kalorii wtedy co prawda nie spalimy, ale na pewno poprawimy trawienie i zmniejszymy ryzyko problemów żołądkowych.

Autor: ko

Zdjęcia: www.sxc.hu

Publikacja: 20.03.2014, Aktualizacja:

Zobacz również