szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Proste reguły dzięki, którym schudniesz bez wysiłku

Schudniesz bez wysiłku. 5 dietetycznych zasad, które naprawdę działają

Jak schudnąć bez wysiłku, głodzenia się i spędzania 3 godzin dziennie na siłowni? Zacznij przestrzegać kilku prostych reguł, a wreszcie będziesz mogła się cieszyć szczuplejszą sylwetką. Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio nie byłaś na diecie, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Tagi: dieta, diety, fitness, jak schudnąć, schudnąć bez wysiłku, szczupłe ciało, zasady diety

Schudniesz bez wysiłku. 5 dietetycznych zasad, które naprawdę działają

Podpowiadamy, jak schudnąć bez wysiłku

fot: BULLS

Proteiny zabijają głód - mniej jesz i szybciej chudniesz

Nie rezygnuj z białka. To właśnie dzięki niemu przestajemy czuć głód. Jeśli zjesz posiłek, który będzie miał określoną ilość kalorii, a będzie zawierał proteiny, zaspokoi on twój głód dużo lepiej niż posiłek o tej samej kaloryczności, ale bez protein. Także zamiast dwóch tostów na śniadanie zjedz jednego, ale za to z jajkiem.

Zawsze jedz śniadanie - nie będziesz mieć wilczego apetytu wieczorem

Bardzo łatwo jest nam zrezygnować ze śniadania. Usprawiedliwiamy się brakiem czasu i niedostatecznym apetytem o tej porze dnia. Nic dziwnego, bo nie jedząc śniadania, najadamy się na wieczór, co z kolei powoduje brak apetytu rano i kółko się zamyka. Zjedzenie solidnego śniadania sprawia, że nie "kumulujemy" głodu i wieczorem nie rzucamy się na jedzenie.

Schudniesz bez wysiłku nawet jedząc czekoladę. Ale jeden kawałek, a nie jedną tabliczkę

Nie odmawiaj sobie ulubionych smakołyków, nawet jeśli jest to czekolada. Jeśli czegoś sobie odmawiasz rośnie twoja frustracja i tym bardziej masz na to ochotę. Oczywiście, nie chodzi o to, byś rzucała się na czekoladę, za każdym razem jak przyjdzie ci na to ochota. Planuj sobie nagrody. Jeśli np. w ciągu trzech dni uda ci się jeść zdrowo, czwartego pozwól sobie na kawałek czekolady. Takie myślenie zarówno cię zmotywuje do wytrwania w zdrowych nawykach, jak i pozwoli nadal cieszyć się swoim ulubionym jedzeniem. Dieta nie powinna kojarzyć ci się z chwilowymi wyrzeczeniami, ale ze sposobem na życie. Schudniesz bez wysiłku, gdy zmienisz tryb życia na zawsze, a nie na chwilę.

Uważaj na kalorie w płynie

Często nie zwracamy uwagi na to, ile kalorii dziennie przyjmujemy w napojach. Soki i inne napoje zawierające cukier nie mogą zastępować wody. Niektóre napoje należy liczyć jako jeden z posiłków. Na przykład owocowy smoothie z powodzeniem może zastąpić drugie śniadanie lub podwieczorek i tak powinien być liczony w twojej diecie.

Nie rezygnuj z nabiału

Wapń, który dostarczasz swojemu organizmowi, jedząc nabiał przyspiesza metabolizm. Więc naprawdę nie ma powodu byś z niego rezygnowała. Mleko, sery i jogurty nie dadzą się zastąpić żadnymi suplementami. Jeśli chcesz schudnąć bez wysiłku, wybieraj odtłuszczone mleko, niesłodzone jogurty i chude sery.

Autor: Pin Up

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 03.11.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...