szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Jak schudnąć po świętach? Ekspert o spalaniu wielkanocnych kalorii

Dieta odchudzająca po świętach? Lepiej jej uniknąć. Nie spędźmy całych świąt tylko przy stole, przed telewizorem. Trzydniowe zajadanie się kalorycznymi potrawami z pewnością odbije się na naszym zdrowiu i wadze.

Tagi: diety, jak schudnąć po świętach, jak szybko schudnąć, święta wielkanocne

jak schudnąć po świętach?

fot: BULLS

Jak nie przytyć w święta? Warto pomyśleć o ruchu na świeżym powietrzu, albo o ćwiczeniach na siłowni. Bo to, co jemy w czasie wielkanocnych posiłków jest wyjątkowo kaloryczne - przypomina Magda Brożyna z klubu sportowego Galeria Fitness w Warszawie.

- To co się znajduje na wielkanocnym stole niestety nie jest dietetyczne. To prawdziwa bomba kaloryczna. Przykładowo porcja żurku z kiełbasą i jajkiem ma około 500 kalorii, kawałek mazurka około 300. Pamiętajmy, że w zależności od tego tyle ile zjemy, tyle też dostarczymy naszemu organizmowi zbędnych kalorii. - przypomina trenerka.

A żeby te kalorie spalić, trzeba się naprawdę solidnie napracować. Godzina biegania >> to około 1000 spalonych kalorii, jazdy na rowerze - do 700, a 60 minut aerobiku to średnio 600 kalorii mniej. Dlatego lepiej uważać co nakładamy na talerz w święta.

- Żeby uniknąć dodatkowych kilogramów, zwracajmy uwagę na to co jemy i jedzmy mniejsze posiłki. Najlepiej wcześniej wypić trochę wody, jeść w odstępach i po posiłku iść na spacer, ewentualnie wykonać trening sportowy. Najlepiej w spaleniu kalorii pomogą nam bieżnie, wszelkiego rodzaju zajęcia z trenerami, zajęcia wzmacniające, zajęcia cardio i treningi funkcjonalne - radzi Magda Brożyna.

Dzięki regularnym ćwiczeniom szybko pozbędziemy się od jednego do dwóch kilogramów, jednak żeby utrzymać efekty, konieczne będą systematyczne treningi.

Autor: ko

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 03.04.2015, Aktualizacja:

Zobacz również
Dieta SOUTH BEACH. Poznaj zasady diety
Dieta SOUTH BEACH. Poznaj zasady diety

Dieta Plaż Południa, nazywana zamiennie dietą South Beach, została stworzona przez amerykańskiego kardiologa, doktora Arthura Agatsona. Autor diety namawia do zdrowego i racjonalnego odżywiania. Na czym polega dieta South Beach i czy ...

Książka MODEL KITCHEN, czyli co jedzą modelki. Gwiazdy świata mody zdradzają swoje przepisy kulinarne!
Książka MODEL KITCHEN, czyli co jedzą ...

Książka kucharska MODEL KITCHEN to przepisy kulinarne słynnych modelek i znanych osobistości świata mody. Autorem Model Kitchen jest Cesar Casier - 24-letni model, który oprócz modelingu pasjonuje się gotowaniem. W swojej książce kucharskiej ...