szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Książka Jacka Bilczyńskiego FIT JEST SEXY: wybrane rozdziały

Jacek Bilczyński: Fit jest sexy! Fragmenty książki TYLKO NA GLAMKI.PL! Część piętnasta

Jacek Bilczyński, trener gwiazd, dietetyk oraz autor książki Fit jest sexy!, podpowiada jak w szybki, łatwy i przyjemny sposób spalić kalorie. Musisz tego spróbować!

Tagi: jacek bilczyński, jacek bilczyński fit jest sexy, jogurt kalorie, spalanie kalorii, spalanie tłuszczu

Jacek Bilczyński: Fit jest sexy! Fragmenty książki TYLKO NA GLAMKI.PL!

Jacek Bilczyński: fragmenty książki Fit jest sexy

Trochę matematyki! Zastanawiałaś się, co może sprawić 100 kcal każdego dnia? Wydawałoby się, że nic. A jednak, niewielka przekąska, jak np. pół kubeczka małego jogurtu stale goszcząca się w naszym jadłospisie to już 700 kcal tygodniowo. Teraz spójrzmy na to szerzej. Rok ma przeciętnie 52 tygodnie. Co daje około 36400 kcal. Tyle kcal to dodatkowe 4 kg tłuszczu w Twoim ciele. A wszystko przez pół kubeczka małego jogurtu dziennie!

Odruchowo pomyślisz „koniec z jogurtami”. Zaczekaj. Wprawdzie ten rodzaj nabiału nie jest posiłkiem idealnym, ale nie musisz od razu z niego rezygnować. Pokażę Ci kilkanaście prostych czynności, które pozwolą spalić dodatkowe 100 kcal.

*10 minut tańca – nieważne, jaką formę wybierzesz, z partnerem czy solo. Możesz zwyczajnie włączyć rano muzykę i poruszać się w domu, zapisać na kurs, albo chodzić na specjalne zajęcia fat burning dance.

*15 minut chodzenia z kijami – od jakiegoś czasu również w naszym kraju nordic-walking robi wielką karierę. Nic dziwnego, wpływa korzystnie na samopoczucie, pracę serca i mózgu. Nie wymaga specjalnego przygotowania i nie obciąża nadmiernie stawów, no i skutecznie spala kalorie.

*13 minut w ogrodzie – zadbaj o ogród, zamieć liście, skoś trawę, podlej kwiaty. Podkręcisz metabolizm i stracisz nieco kalorii.

*20 minut w wodzie – nawet, jeśli nie lubisz pływać, wybierz się na basen. Woda stawia opór, przemieszczanie się w niej wymaga od Ciebie sporo energii, nawet, jeśli ograniczysz się jedynie do spaceru po dnie. Przy okazji, zyskasz na sprawności układu oddechowego, rozluźnisz mięśnie i dasz odetchnąć stawom.

*30 minut jogi – po ciężkim dniu nic tak nie uspokaja i wycisza jak medytacja. Zapal świece i kadzidła skup się na oddechu, zapomnij o problemach, a przy okazji pozbądź się nieco tłuszczu.

*13 minut seksu – tego sposobu spalania kalorii nie trzeba chyba reklamować… Przyjemne z pożytecznym!

*5 minut wchodzenia po schodach – zrezygnuj z windy, ten prosty zabieg nie tylko pomoże w pozbyciu się kalorii, ale również ujędrni pośladki i wyszczupli uda.

*20 minut zabawy w berka – zabierz swoją pociechę na świeże powietrze i obudź w sobie dziecko. Uśmiech gwarantowany, a dodatkowo korzyść dla ciała.

*30 minut sprzątania – nie znosisz zmywać naczyń, odkurzać i zamiatać podłóg? Pomyśl, że dzięki temu, każdego dnia jesteś bliżej upragnionej sylwetki.

*4 godziny czytania – znajdź dobrą książkę, wyłącz telewizor i rozsiądź się wygodnie w fotelu. Trenujesz swój umysł i tracisz kalorie.

*15 minut na siłowni – możesz to zrobić w przerwie na lunch, 15 minut to kilka reklam w tv lub 4 średniej długości piosenki.

*40 minut śpiewania – stoisz w korku, jedziesz na zakupy lub do pracy. Wykorzystaj ten czas. Włącz radio i uruchom przeponę.

Pamiętaj - Twoje ciało nieustannie potrzebuje kalorii. Każda najmniejsza czynność, jak sen, jedzenie, jogging, czy pisanie listu, uszczupla ich zapas. Im bardziej aktywną osobą jesteś, tym więcej energii potrzebuje Twoje ciało i tym więcej bezkarnie możesz zjeść. Z tego właśnie powodu aktywność jest jednym z fundamentów pięknej sylwetki. Nie zapominaj o tym, korzystaj z każdej sposobności, by pomóc sobie w utrzymaniu zdrowego i świetnie wyglądającego ciała.

Autor: monroe

Publikacja: 22.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Jacek Bilczyński: Fit jest sexy! Fragmenty książki TYLKO NA GLAMKI.PL!
Jacek Bilczyński: Fit jest sexy! Fragmenty ...

Jacek Bilczyński to wykwalifikowany dietetyk, fizjoterapeuta oraz trener fitness, który wspaniałomyślnie podzielił się rozdziałami swojej książki Fit jest sexy! z czytelniczkami Glamki.pl! Jeśli interesuje cię zdrowy i aktywny tryb życia, ta ...