szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nie daj sie nabrać sprzedawcom. Wybieraj najlepsze produkty.

Jak kupować nabiał? Dobre sery i serki białe.

Produkty mleczne charakteryzują się krótkim terminem przydatności do spożycia. Nabiał jest o tyle wymagającym produktem, że musi być trzymany w chłodziarce, niemal przez cały czas, od momentu jego wytworzenia. Czy wiesz jak kupić dobre sery białe? Na co zwracać uwagę kupując serki białe w sklepie?

Tagi: kupowanie, mleko, nabiał, ser, zakupy

Jak kupować nabiał? Dobre sery i serki białe.

W sklepie wybieraj tylko najlepsze produkty.

fot: sxc.hu

Wśród produktów mlecznych, które można odnaleźć na rynku znajduje się także ser biały. Jest on najczęściej wybieranym serem w Polsce. W naszym kraju ser biały jada aż 80% społeczeństwa, jest smaczny, pożywny i przede wszystkim bardzo zdrowy. Jak wybrać najlepszy tworóg?

Na co zwracać uwagę kupując nabiał?

Wśród białych serów masz do wyboru twaróg, serki homogenizowane i wiejsckie, serki białe do smarowania, jak serki topione. Wśród grupy serków białych znajduja sie takze wyroby zagraniczne, jak feta, mozarella czy mascarpone. Jak wybrać najlepszy ser biały?

  1. Ser w plastikowym opakowaniu nie powinien być zbyt miękki ani zbyt twardy, biały lub lekko kremowy. Pachnie delikatnie kwaskowo, a przydotyku stawia lekki opór. Zbyt suchy lub zbyt mokry twaróg świadczy o tym, ze podczas jego produkcja przebiegła nieprawidłowo. Po przekrojeniu ser powinien być całkowicie gładki.
  2. Sprawdzaj etykiety. Kupując ser biały sprawdź też ile ma w sobie białka - im wiecej białka, tym lepiej. Zawartość tą możesz sprawdzić w tabelce na etykiecie. Sprawdź też zawartość tłuszczu. Dobry ser powinien go mieć jak najmniej.
  3. Wybieraj twaróg półtłusty, gdyż w nim znaleźć można składniki i witaminy w średnich ilościach.
  4. Kupując małe serki zwracaj uwagę na naturalne i dodatkowe składniki. Najlepszy serek będzie miał najprostszy skład.
  5. Uważaj na słodkie serki dla dzieci, ponieważ mają one bardzo duże ilości cukru; nawet 4 łyżeczki w 140 g. Dodatkowo uważaj na wyroby seropodobne, które nie mają w swojej nazwie słowa "ser".
  6. Uważaj na skład serów topionych, gdyż w większości przypadków głównym ich składnikiem jest woda, masło, barwniki i wypełniacze.

Autor: Monika P.

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 31.07.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...