szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak ćwiczyć, żeby mieć jędrne uda i pośladki?

Jędrne pośladki i szczupłe uda są w twoim zasięgu! Ćwiczenia na pośladki i uda

Szczupłe uda i zgrabne pośladki to tworze marzenie? Patrzysz w lustro i stwierdzasz, że tłuszcz odkłada ci się właśnie tam, gdzie nie chciałabyś go widzieć. Głowa do góry! Możesz wyrzeźbić sobie zgrabne uda i pośladki. Poznaj ćwiczenia na te partie ciała.

Tagi: cellulit, ćwiczenia na mięśnie ud, ćwiczenia na pośladki, ćwiczenia na pośladki i uda, jak wyrzeźbić pośladki i uda, jak zwalczyć cellulit, jędrne pośladki, szczupłe uda, zgrabne uda i pośladki

Jędrne pośladki i szczupłe uda są w twoim zasięgu! Ćwiczenia na pośladki i uda

Przepis na jędrne pośladki jest w zasięgu... twoich oczu :) poznaj nasze rady jak ćwiczyć, by móc cieszyć się taka figurą!

fot: BULLS

Szczupłe uda i jędrne pośladki to marzenie wielu kobiet. Niestety, tłuszcz najczęściej odkłada się właśnie tam. Co więcej, tam również powstaje cellulit. Jak wyrzeźbić pośladki i uda i jak zwalczyć cellulit? Najlepiej ćwiczeniami. Warunek: musisz wykonywać je regularnie, co 2-3 dni. Nie trzeba w tym celu zapisywać się na siłownię, można wykonywać je w domu. Cały sprzęt, jakiego potrzebujesz, to ciężarki, reszta da się zastąpić. Pamiątej poza tym, żeby wspomagać ćwiczenia na uda i pośladki balsamami ujędrniającymi i wyszczuplającymi oraz naprzemiennymi zimnymi i ciepłymi natryskami. Dzięki nim prędzej zwalczysz cellulit i będziesz mogła już wkrótce z dumą prezentować zgrabne uda i pośladki.

Ćwiczenie 1: na pośladki

Uklęknij na macie, ręce podeprzyj na łokciach. Unieś w górę wyprostowaną nogę ze stopą swobodnie opuszczoną, policz wolno do trzech i opuść. Powtórz po 12 razy na każdą nogę, chwilę odpocznij i zrób drugą serię.

Ćwiczenie 2: na pośladki i tylne mięśnie ud

Rób tak samo jak ćwiczenie 1, tylko podnoszona noga powinna przez cały czas być zgięta w kolanie. Gdy te ćwiczenia zaczniesz wykonywać bez większego wysiłku, dołóż obciążenia na nogi. Jeśli nie masz specjalnych obciążników, po prostu włóż sportowe buty.

Ćwiczenie 3: na pośladki i przednie mięśnie ud

Najlepiej byłoby wykonywać je na stepperze, ale zwykły stołek też wystarczy, pod warunkiem że jest stabilny. Stań na podłodze, jedną nogą na stołku. Napinając mięśnie ud i pośladków wybij się w górę tak, jakbyś wchodziła na stopień. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz po 12 razy na każdą nogę. Zrób 2 serie. Jeśli to ćwiczenie nie sprawia ci trudności, weź w ręce obciążniki i oprzyj je na ramionach, resztę rób tak samo.

Ćwiczenie 4: na pośladki

Do tego ćwiczenia z kolei najlepsza by była duża piłka do fitnessu, ale z powodzeniem zastąpi ją niski stolik lub ława oraz poduszka. Połóż brzuch i głowę na stoliku tak, aby stopy stały w całości na podłożu. Poduszkę podłóż pod głowę, chwyć dłońmi krawędzie stolika. Unieś dwie wyprostowane, złączone nogi tak, by tworzyły linię poziomą razem z pośladkami i brzuchem, policz wolno do trzech i opuść. Zrób 2 serie po 12 powtórzeń. Oczywiście możesz to ćwiczenie wykonywać z obciążeniem nóg.

Ćwiczenie 5: na tylne mięśnie ud

Pozycja wyjściowa taka sama jak w ćwiczeniu 4. Zamiast unosić nogi wyprostowane, uginaj je w kolanach i przyciągaj stopy do pośladków.

Ćwiczenie 6: na pośladki i tylne mięśnie ud

Włóż na nogi ciężkie buty i/lub obciążniki. Stań prosto, oprzyj ręce o stół lub inny mebel. Unieś jedną wyprostowaną nogę do tyłu, tak wysoko jak dasz radę, po czym uginając kolano, przyciągnij stopę do pośladka. Zrób 2 serie po 12 powtórzeń.

Ćwiczenie 7: na przednie mięśnie ud

Usiądź prosto na krześle z oparciem. Unieś obie nogi razem do poziomu, policz do trzech i opuść. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. Po 2 tygodniach dołóż obciążniki na nogi.

Ćwiczenie 8: na pośladki

Połóż się na plecach na macie, nogi ugnij w kolanach. Unieś biodra, mocno napinając pośladki, policz do trzech i wróć do pozycji wyjściowej. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 9: na pośladki

Połóż się na macie na brzuchu, ręce podłóż pod czoło. Unieś powoli dwie złączone i wyprostowane nogi tak wysoko jak dasz radę, wytrzymaj około 10 sekund i powoli opuść na matę. Zrób 2 serie po 12 powtórzeń, po 2 tygodniach włóż sportowe buty na nogi (lub obciążniki).

Ćwiczenie 10: na pośladki i tylne mięśnie ud

Wykonuj tak samo jak ćwiczenie poprzednie, z tą różnicą, że nogi powinny być zgięte w kolanach pod kątem prostym. W tym przypadku nie ma większego sensu dokładanie obiążeń, po prostu gdy zauważysz, że przychodzi ci ono bez trudu, wytrzymuj dłużej (ok. 15 sekund) z udami oderwanymi od podłoża.

Autor: bond

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 04.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...