szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Zobacz pomysły na chudnięcie, o których nie miałaś zielonego pojęcia!

NIETYPOWE DIETY: sprawdź oryginalne sposoby na zrzucenie wagi

Szybkie odchudzanie to odchudzanie z problemami. Nietypowe diety są już dziś zapomniane. Ich miejsce zajęły nowoczesne sposoby odchudzania często promowane przez celebrytki. Ale że moda powraca, to pewnie nie raz znajdzie się ktoś, kto wpadnie na pomysł powrotu do starej, ale za to szalonej diety. Niestety nie zawsze skutecznej, a niekiedy wręcz szkodliwej. A jest w czym wybierać, bo takich diet w historii było już całkiem sporo.

Tagi: Dieta Bantinga, Dieta bawełniana, Dieta CDC, Dieta ciasteczkowa, dieta kapuściana, Dieta octowa, Dieta papierosowa, Dieta płynna, Dieta Śpiącej Królewny, łatwa dieta, nieskuteczna dieta, nietypowe diety, niezdrowa dieta, szkodliwa dieta, szybka dieta

NIETYPOWE DIETY: sprawdź oryginalne sposoby na zrzucenie wagi. Zobacz pomysły na chudnięcie, o których nie miałaś zielonego pojęcia!

Szybka dieta to nie zawsze dieta zkuteczna i rzadko dieta zdrowa

fot: sxc.hu

Nietypowe diety już nie raz zaskakiwały i odchudzających się i naukowców. Bo ile osób, które marzą o szczupłej sylwetce, tyle sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak się okazuje sposobów nie zawsze skutecznych i co ważniejsze, nie zawsze odpowiedzialnych. Oto lista najbardziej nietypowych diet w historii ludzkości:

Dieta płynna

W 1087 roku przeszedł ją Wilhelm Zdobywca. Nie była niczym nowatorskim. Po prostu jedzenie zostało zastąpione alkoholem. Nie wiadomo jednak czy dieta zadziałała., bo władca tego samego roku zmarł. Na szczęście nie z upojenia, ale po upadku z konia. Dziś jednak możemy mieć pewność, że ta dieta skuteczna nie była. Alkohol jest bowiem bardzo kaloryczny.

Dieta octowa

W 1820 roku wymyślił ją angielski poeta Lord Byron. Miała właściwości oczyszczające oraz miała prowadzić do biegunki i wymiotów. Dieta octowa jest stosowana także dziś, ale w nieco innej formie. Zamiast łączyć ocet z wodą, stosowany jest ocet jabłkowy. Historycy ustalili, o linię dbała w ten sposób również Kleopatra.

Dieta Bantinga

W 1863 roku po raz pierwszy zastosował ją Anglik William Banting. To dieta nisko-węglowodanowa, która polega na ograniczaniu w menu pieczywa, mleka, ziemniaków i masła. Produkty te powinny być zastąpione przez chude mięso i ryby.

Dieta papierosowa

Powstała w latach dwudziestych zeszłego wieku. Wtedy wiedza o szkodliwości palenia była jeszcze niewielka. Dietę stosowali między innymi przemytnicy. Wpływ papierosów na odchudzanie popierali nawet producenci.

Dieta Śpiącej Królewny

Dłużej śpisz - mniej jesz. Senna dieta była jednym ze sposobów na odchudzanie w drugiej połwoie XX wieku. Ale bez wspomagaczy się nie obyło. Jeszcze przed kolacją trzeba było wziąć tabletkę nasenną, żeby położyć się jak najwcześniej, bo jak wiadomo w czasie snu organizm nie potrzebuje jedzenia. Tę dietę stosował nawet sam Elvis Presley.

Dieta CDC (Calories-Don’t-Count)

To dieta autorstwa Hermana Tallera, autora książki „Kalorie się nie liczą”. W 1961 roku wymyślił, że nie ma sensu liczyć kalorii, jeśli zrezygnuje się z węglowodanów i cukru. Zamiast tego trzeba jeść dziennie trzy posiłki mięsne.

Dieta ciasteczkowa

Sposób prosty. Odchudzanie się poprzez jedzenie ciasteczek. To pomysł Sanforda Siegala z Florydy. Opracował on dietę polegającą na jedzeniu sześciu ciastek z mieszanki aminokwasów i obiadu, w którym jest 300 kalorii. Ta dieta przyjęła się między innymi w klinikach odchudzania.

Dieta kapuściana

To błyskawiczna dieta, którą stosujemy przez tydzień. Przez siedem dni można jeść tylko niskokaloryczną zupę kapuścianą. Ewentualnie można ją uzupełnić ją warzywami i owocami. Sprawdził ją ponoć na własnej skóze były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Dieta bawełniana

To zdecydowanie jedna z najgłupszych diet. Polega na jedzeniu wacików kosmetycznych. Jej autorzy przekonywali, że dieta jest rewelacyjna, bo waciki zapychają żołądek. Nie mają jednak żadnych wartości odżywczych. Na dodatek bawełna nie jest przecież jedzeniem.

Autor: ko

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 27.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...