szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak składać bożonarodzeniowe życzenia?

Boże Narodzenie 2012: Jak przekazywać życzenia świąteczne? Komu i w jaki sposób najlepiej składać życzenia bożonarodzeniowe?

Życzenia na Boże Narodzenie - jak je składać? Czy wierszyki na życzenia bożonarodzeniowe to dobry pomysł? Komu i w jakiej formie przekazać życzliwe słowa? Oto nasz poradnik, który sprawi, że nie będziesz odczuwała skrępowania podczas przekazywania najlepszych życzeń na święta!

Tagi: boże narodzenie, Boże Narodzenie 2012, boże narodzenie życzenia, bożonarodzeniowe życzenia, świąteczne życzenia boże narodzenie, wierszyki życzenia bożonarodzeniowe, zyczenia bozonarodzeniowe, życzenia boże narodzenie, życzenia bożonarodzeniowe wierszyki

Boże Narodzenie 2012: Jak przekazywać życzenia świąteczne? Komu i w jaki sposób najlepiej składać życzenia bożonarodzeniowe?

Składanie życzeń świątecznych to prawdziwa sztuka. Podpowiadamy jak uniknąć wpadki.

fot: sxc.hu

Jakie są najlepsze życzenia na Boże Narodzenie? Czy naprawdę warto sięgać po wierszyki z życzeniami? Warto wiedzieć, jak i komu składać życzenia bożonarodzeniowe tak, by zrobić to z klasą, a drugiej stronie sprawiły prawdziwą radość.

Sztuka i sztuczki przy składaniu życzeń świątecznych

Serdeczne i pełne miłości życzenia na święta krążą w powietrzu pod koniec grudnia każdego roku i trzeba przyznać, że jest to wspaniałe zjawisko. Jednak czasami trudno jest zachować się prawidłowo w sytuacji, gdy trzeba złożyć życzenia na przykład własnemu szefowi. Najprościej jest oczywiście z najbliższą rodziną. Z najbliższymi spotykasz się przy wigilijnym stole i bez skrępowania życzysz wszystkiego, co najlepsze. Jednak bądź czujna i zachowaj się taktownie. Nie wolno np. życzyć potomka kuzynce, o której wiesz, że ma problemy z zajściem w ciążę. Najlepiej w takich niezbyt pewnych sytuacjach wybrać bardziej ogólnikowe formy i pozostać w bezpiecznej sferze: powiedz jej, że życzysz spełnienia marzeń. Nie powinna być tym urażona.

Proste życzenia bożonarodzeniowe to najlepsze życzenia!

W składaniu życzeń generalnie warto postawić na prostotę - im bardziej wymyślne życzenia, tym większe bywa zażenowanie osoby, której się je składa. Najlepiej jest więc bliskim mówić coś od serca i szczerze. Jeśli nie masz czasu spotkać się osobiście z przyjaciółmi, to w dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi telefon z serdecznościami. Na pewno nie pogniewają się, jeśli tuż przed wigilią osobiście zadzwonisz i pożyczysz im zdrowia i szczęścia. Nie urazi ich też ciepły SMS - unikaj jednak "korespondencji seryjnej", czyli na przykład wesołego wierszyka o aniołkach czy reniferach. Moda na taką formę zapanowała kilka lat temu, ale całe szczęście odchodzi w zapomnienie. Tym bardziej, że wartość artystyczna i poziom tych małych dzieł poetyckich pozostawia wiele do życzenia. Poza tym pamiętaj, że twoje życzenia bożonarodzeniowe w formie wierszyka ściągniętego z internetu na pewno nie będą wyjątkowe. Obdarowana takimi życzeniami osoba za chwilę może otrzymać wiadomość identycznej treści od kogoś innego... Nie próbuj wysyłać SMS-a do nieco dalszej rodziny, a już na pewno do osób starszych, nawet jeśli mają telefony komórkowe. Wiekowa kuzynka na pewno bardziej ucieszy się, jeśli do niej zadzwonisz, niż napiszesz nawet najpiękniejszą wiadomość tekstową.

Świąteczne całusy dla szefa?

Największy kłopot jest zawsze ze współpracownikami i szefami. Pół biedy, jeśli się z kimś z pracy po prostu przyjaźnisz - wtedy możesz z dubeltówki ucałować koleżankę z biurka obok i życzyć jej, by w końcu umówiła się z tym brunetem z księgowości. Ale nie próbuj tych numerów z szefem! Nawet jeśli wtajemniczył cię w jakieś sprawy prywatne, wybierz bezpieczne formułki. Zazwyczaj jednak, to przełożeni jako pierwsi składają życzenia i czynią to w nadzwyczaj taktowny sposób. Przynajmniej powinni. W pracy nie powinno być także zwyczaju całowania się przy składaniu życzeń, a jeśli jest i ty go nie chcesz kultywować powiedz po prostu, że przepraszasz, ale jesteś podziębiona i nie chcesz nikogo zarazić. Ten mały fortel pozwoli ci wyjść z sytuacji z twarzą.

Pamiętaj, że składanie życzeń i to nie tylko tych świątecznych to prawdziwa sztuka. Zawsze warto zachować umiar i jasność przekazu. W końcu to ma być piękna, miła chwila zarówno dla ciebie jak i dla osoby, której przekazujesz serdeczności.

Wszystkiego najlepszego! Życzymy samych pięknych i szczerych życzeń!

Autor: Miss Q

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 20.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również