szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Co zrobić, żeby się wysypiać?

Jak spać, by być wyspaną? Sztuka dobrego snu

Spać każdy może, a jednak sen snowi nierówny. Jak często zdarzało ci się spać kilkanaście godzin i budzić się zmęczona? Sprawdź, co możesz zrobić, żeby poprawić jakość swojego snu, żeby wyglądać pięknie, być wypoczętą i wyspaną. Glamki.pl radzą, jak spać, żeby się wysypiać ;)

Tagi: dobry sen, ile najlepiej spać, jak długo spać, jak dobrze spać, jak najlepiej spać, jak powinno się spać, jak szybko zasnąć, jak zasypiać, kłopoty ze snem, niewysypianie się, odsypianie sens, sen

Dobry sen

fot: BULLS

Ile razy budziłaś się zmęczona i niewyspana, nawet po kilkunastu godzinach snu? Ile razy zastanawiałaś się dlaczego, mimo skrajnego wykończenia nie możesz zasnąć? Dolegliwości związane z niewłaściwym snem przydarzają się każdemu, jednak są sposoby, by im zapobiec. Chcesz wiedzieć jak spać, żeby się wysypiać?

Jakie znaczenie ma dobry sen?

Bardzo często zapominamy o tym, jak ważny jest dobry sen. Sen jest największym sprzymierzeńcem zdrowej, wypoczętej skóry i największym wrogiem zmarszczek. Drogie kosmetyki i profesjonalne zabiegi kosmetyczne mogą przynieść wymierne efekty, jednak w sytuacji braku snu ich działanie będzie bardzo ograniczone. Jeśli zależy ci na gładkiej, zdrowej, świeżej i wypoczętej skórze, zamiast wydawać fortunę na zabiegi kosmetyczne, wygospodaruj więcej czasu na sen. Czy wiedziałaś, że w czasie snu skóra, tak jak cały organizm, odpoczywa i regeneruje się? Daj jej więc odpocząć, a po już po niedługim czasie będziesz mogła cieszyć się jej zdrowym i świeżym wyglądem.

Jak spać, żeby się wysypiać?

Chciałabyś się wysypiać, ale nie wiesz jak? Oto wskazówki, co zrobić, żeby raz na zawsze pożegnać szarą, zmęczoną cerę, worki pod oczami, zły humor i chroniczne zmęczenie.

- Śpij w wywietrzonym pomieszczeniu, którego temperatura nie przekracza 21 stopni – jest to szczególnie ważne, jeśli po przebudzeniu, masz problem z opuchniętymi powiekami i workami pod oczami.
- Kładź się spać najpóźniej o 23.00 – hormon wzrostu odpowiedzialny za regenerację komórek wydziela się najintensywniej od godziny 23.00 do 4.00 nad ranem. Wtedy też wypoczynek jest najintensywniejszy. To dlatego poranno-popołudniowe odsypianie po całonocnej imprezie przynosi tak niewielkie efekty.
- Staraj się zasypiać i wstawać o regularnych porach – to bardzo ważne, gdyż popularne „odsypianie” nie ma żadnego medycznego wytłumaczenia, a jedynie rozregulowuje organizm.
- Jeśli wiesz, że nie będziesz mogła się wcześniej położyć, śpij na zapas – o ile odsypianie nie ma sensu, to nadmierne wysypianie się przed imprezą, czy zarwaną nocą jest jak najbardziej uzasadnione. Dzięki temu organizm ma więcej energii i jest przygotowany na aktywnie spędzony dłuższy czas bez snu. Lepiej znosi także skutki braku snu.
- Jeśli masz kłopoty z zasypianiem uprawiaj sport. Świetnym pomysłem dla osób, które mają problem z zasypianiem jest uprawianie sportu. Nic nie uspokaja tak dobrze, jak siłownia, czy jogging tuż przed snem.

Autor: PN

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 21.04.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...