szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Najlepszy sprzęt fitness na odchudzanie

Sprzęt fitness, który pomoże ci szybko schudnąć

W siłowni znajdziemy różne sprzęty fitness do treningu cardio i modelowania ciała. Które z nich wybrać, by najszybciej spalić tkankę tłuszczową? Instruktorzy i fizjologowie sportu współpracujący z prestiżowym pismem Muscle & Fitness Magazine polecają maszyny łączące trening cardio z ćwiczeniami siłowymi. Zobacz, które sprzęty według nich gwarantują najlepszy efekt.

Tagi: ćwiczenia aerobowe, ćwiczenia na siłowni, fitness, siłownia, sprzęt fitness, trening aerobowy, trening na siłowni odchudzanie

Sprzęt fitness, który pomoże ci szybko schudnąć

Trenażer eliptyczny - sprzęt fitness, dzięki któremu szybko spalisz tkankę tłuszczową

fot: sxc.hu

Symulator wspinaczki

To pionowa maszyna cardio z dwoma pedałami i dwoma uchwytami po obu stronach pionowej szyny. Stajesz na pedałach, przytrzymujesz się uchwytów i naciskasz na pedały. Twoje ciało pracuje tak, jakbyś wspinała się z dużym obciążeniem po stromym zboczu. Urządzenie z równą intensywnością angażuje mięśnie nóg i rąk, dzięki czemu szybciej spalasz kalorie. Ćwicząc nawet na niskim poziomie oporu, spalasz więcej kalorii niż podczas chodzenia po bieżni czy jazdy na rowerze treningowym.

Ergometr wioślarski

Daje podobny rezultat jak symulator wspinanczki. Wykonując ruchy jak przy wiosłowaniu, angażujesz jednocześnie i z podobną intensywnością mięśnie pleców, pośladków, brzucha, ramion, barków, nóg: czworogłowy i dwugłowy uda oraz łydek. Trening na wioślarzu pozwala równomiernie ukształtować sylwetkę, znacznie wzmocnić układ krążenia i spalić tkankę tłuszczową.

Wieża z linkami

Urządzenie podobne do wyciągu. Polecane jest przez amerykańskich instruktorów i fizjologów sportowych związanych z prestiżowym pismem Muscle & Fitness Magazine. Sprzęt posiada dwa skrzydła z zamocowanymi linkami. Linki wyciąga się w różne strony, stojąc tyłem do maszyny. W ten sposób angażuje się wszystkie grupy mięśni od ramion po łydki. Maszyna daje nieograniczone możliwości treningu - można wyciągać linki z różnym poziomem oporu we wszystkie strony i przyjmować przy tym dowolne pozycje ciała.

Trenażer eliptyczny

To rower, bieżnia i stepper w jednym. Trenażer eliptyczny łączy te wszystkie rodzaje aktywności, zapewniając  twojemu ciału kompleksowy trening. Przy zaangażowaniu ramion, podobnie jak podczas joggingu, intensywnie pracują mięśnie klatki piersiowej, pleców, ramion,dolne partie ciała tj. mięśnie ud, pośladków i łydek. Trening na tym urządzeniu poprawia wydolność sercowo-naczyniową i sercowo-płucną a także efektywnie modeluje sylwetkę.

Rower stacjonarny

Popularny i najchętniej wybierany sprzęt treningowy na siłowniach. Nie zapewnia jednak tak efektywnego treningu jak maszyny ze szczytu listy, ponieważ nie angażuje jednocześnie różnych partii mięśni. W czasie jazdy najintensywniej pracują mięśnie nóg i w mniejszym stopniu dolna partia pleców, mięśnie brzucha i triceps. Trening na rowerku może przynieść różnorakie korzyści, jeśli będzie odbywał się w określonej strefie tętna i trwał odpowiednio długo. Na zrzucenie kilogramów najlepszy jest trening interwałowy.

Bieżnia ruchoma

Angażuje przede wszystkim mięśnie nóg a w mniejszym stopniu mięśnie brzucha, ramion i klatki piersiowej, dlatego nie da takiego efektu jak Versa climber czy wioślarz. Ćwicząc na bieżni masz szansę na kompleksowy trening - spalenie kalorii, poprawienie wydolność sercowo-naczyniowej i sercowo-płucnej. Warunek: w zależności od celu treningu, musisz biegać w odpowiedniej strefie tętna i przez co najmniej 40 min.

Autor: JW

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 08.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...