szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jakie tabletki na odchudzanie wybrać?

Tabletki na odchudzanie. Czy tabletki na odchudzanie działają?

Zdania na temat tego, czy tabletki na odchudzanie działają, zdają się być podzielone. Są tacy, którzy wierzą w ich skuteczność, ale sceptyków również nie brakuje. Jaka jest prawda o tabletkach na odchudzanie?

Tagi: odchudzanie, preparaty na odchudzanie, preparaty odchudzające, preparaty spalające tkankę tłuszczową, preparaty zmniejszające łaknienie, suplementy na odchudzanie, tabletki na odchudzanie, tabletki odchudzające

Tabletki na odchudzanie. Czy tabletki na odchudzanie działają?

Tabletki na odchudzanie to dobry sposób na szybkie zrzucenie kilku kilogramów?

fot: sxc.hu

Dieta i ćwiczenia to na nią najlepszy sposób, jednak zmiana nawyków żywieniowych i wizyty na siłowni wymagają czasu, samozaparcia i wytrwałości. Wizja tabletki, którą wystarczy połknąć raz dziennie aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej lub zablokować łaknienie, wydaje się bardzo kusząca. Na rynku nie brakuje tabletek na odchudzanie. W Polsce jest ich dopuszczonych do obrotu ponad 100. Coraz częściej mają one osobne regały w aptekach i naprawdę, jest w czym wybierać.

Czy tabletki na odchudzanie działają?

Wystarczy wczytać się w fora internetowe aby potwierdzić to, co mówią również lekarze. Tabletki na odchudzanie bez diety i ćwiczeń przynoszą marne efekty. Średnio przynoszą ubytek ok. 2-6 kg, w zależności od rodzaju preparatu i czasu jego stosowania. Suplementy odchudzające zawierają zazwyczaj takie składniki, jak: zielona kawa, CLA, ALA, karnityna, kompleksy witamin, błonnik czy chrom. Ich działanie bywa różne, mogą hamować łaknienie, obniżać przyswajanie tłuszczów lub węglowodanów, a także przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego najlepiej działają, jeśli są dobrane indywidualnie, pod okiem lekarza lub dietetyka. Specjalista może ocenić jakich składników nam brakuje lub jakich nie dostarcza nam w pełni stosowana dieta. Wtedy suplement może pomóc uzupełnić powstałe niedobory i wspomóc osiągnięcie optymalnych efektów odchudzania.

Jak wybrać tabletki odchudzające?

Jeśli decydujesz się na tabletki odchudzające, nie kupuj pierwszego lepszego produktu. Zastanów się na jakich rezultatach ci zależy, czy preferujesz szybki spadek wagi czy powolne zrzucanie kilogramów? Czy chcesz zmniejszyć głód czy przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej? Sprawdź ulotkę i zapoznaj się z możliwymi efektami ubocznymi przyjmowania preparatu oraz przeciwwskazaniami. Porównaj skład preparatu i ceny. Zwróć uwagę na wydajność (ilość opakowań, które będą ci potrzebne do przeprowadzenia całej kuracji). I pamiętaj: regularny wysiłek fizyczny i zbilansowana dieta to inwestycja w sylwetkę na lata. Nawet jeśli pierwsze kilogramy zrzucisz dzięki tabletkom odchudzającym, to tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych zagwarantuje ci utrzymanie upragnionej figury.

Jakich tabletek na odchudzanie nie wybierać?

Co jakiś czas pojawiają się na rynku "cudowne" preparaty. Zdarza się, że są to tabletki bez oryginalnego opakowania, sprzedawane na sztuki z racji wysokiej ceny, albo pochodzące z rynków azjatyckich. Na takie nowości trzeba być wyjątkowo czujnym. A już pod żadnym pozorem nie należy sięgać po leki zawierające np. zalążki tasiemca. Efekty uboczne stosowania takich suplementów niewiadomego pochodzenia mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Autor: KasiaKujac

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 01.05.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Jak skutecznie schudnąć? Część 1: dieta
Jak skutecznie schudnąć? Część 1: dieta

Wiosną kluby fitness przeżywają oblężenie, a kobiety szukają… diety cud. Temat odchudzania powraca niczym bumerang. A to dlatego, że chcemy mieć piękną sylwetkę i czuć się lekko. Jednak często walka o piękną ...