szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Zdrowe odżywianie, witaminy – nieznane fakty

Tego nie wiedziałaś o odżywianiu i witaminach - zobacz najnowsze fakty z dziedziny zdrowego żywienia!

Czy wiedziałaś, że palacze papierosów muszą przyjmować więcej witaminy C, że otrębów nie liczy się w bilansie energetycznym, jaka jest najlepsza metoda pozbywania się nadmiaru soli z organizmu? Jeśli nie, zobacz nieznane fakty na temat diety i żywienia!  

Tagi: dieta, dieta witaminy, fakty odchudzanie, fakty witaminy, suplementy diety, witaminy, witaminy funkcje, zdrowa dieta, zdrowa żywność, zdrowe odżywianie, żywienie

Zdrowa dieta witaminy

fot: sxc.hu

Wydaje się, że o witaminach i zdrowym odżywianiu napisano i powiedziano już wszystko, a jednak co jakiś czas dowiadujemy się, czegoś co wywraca naszą dotychczasową dietę do góry nogami. Przekonaj się jak niewiele do tej pory, wiedziałaś na temat prawidłowego odżywiania się, a organizm odwdzięczy ci się z nawiązką. Jeśli do tej pory regularnie prowadziłaś suplementację witaminami i minerałami, a mimo to nie widziałaś efektów swoich działań, zamiast zrzucać winę na producentów wyrobów farmaceutycznych, dowiedz się co sama robiłaś nieprawidłowo. Czy wiedziałaś, że przyjmując witaminy jednorazowo w ciągu całego dnia powinno robić się to po obiedzie, a nie po śniadaniu? Czy nieraz zastanawiałaś się dlaczego w okresie dojrzewania zrobiły ci się szpecące skórę rozstępy, mimo średniej szybkości wzrostu ciała? Rozwiewamy dietetyczne mity i wątpliwości!

 • Jeden papieros niszczy od 25 do 100 mg witaminy C. To właśnie dlatego palacze dużo gorzej znoszą następny dzień po imprezie.

 • Mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich często mają niedobory witaminy D – ich organizmy mają niewielki kontakt z promieniami ultrafioletowymi, gdyż absorbują je dymy.

 • Tabletki antykoncepcyjne powodują trudności w przyswajaniu witamin B6, B12, kwasu foliowego i witaminy C.

 • Dzieci potrzebują aż dwa razy więcej białka na kilogram wagi, niż dorośli.

 • Cierpiący na chorobę lokomocyjną mogą odczuć ulgę dzięki witaminie B1.

 • Przeziębienia można wyleczyć naturalnym antybiotykiem, który zawarty jest w czosnku, cebuli, rzodkiewkach i porach i potrafi niszczyć bakterie chorobotwórcze oraz te znajdujące się w przewodzie pokarmowym.

 • Spożywanie produktów o wysokiej zawartości glutaminianu sodu może obniżyć sprawność systemu immunologicznego organizmu.

 • Otręby nie są w ogóle trawione przez organizm, więc nie liczy się ich w bilansie energetycznym.

 • Oliwa z oliwek jest jednym z naturalnych produktów przeciwdziałającym chorobom serca.

 • Cebula żółta i czerwona, brokuły i czerwone winogrona zawierają kwercetynę – substancję hamującą rozwój komórek nowotworu.

 • Najlepszą metodą pozbycia się nadmiaru soli z organizmu jest wypijanie przynajmniej 8 szklanek wody dziennie.

 • Kawa z mlekiem jest zdrowsza od kawy czarnej, gdyż mleko hamuje przyswajanie zawartej w niej, rakotwórczej taniny.

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 08.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...