szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jakie jedzenie zrobić dziecku do szkoły?

ZDROWE ŚNIADANIE DO SZKOŁY: co jeść w szkole? Konkurs Śniadaniowa klasa

Ruszyła czwarta już edycja konkursu Śniadaniowa Klasa skierowanego do dzieci z klas od I do III szkół podstawowych. Kolejny rok z rzędu będą mogli wziąć w nim udział uczniowie z całej Polski.

Tagi: jakie jedzenie do szkoły, nowy rok szkolny, sniadaniowa klasa, szkolne jedzenie, śniadanie do szkoły, śniadaniowa klasa, śniadaniowa klasa konkurs, zdrowe drugie śniadanie, zdrowe śniadanie do szkoły

ŚNIADANIE DO SZKOŁY: co jeść w szkole? Zobacz konkurs!

Jakie jedzenie zrobić dziecku do szkoły?

fot: Materiały Prasowe

Konkurs jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadaniowa Klasa promującego zasady zdrowego odżywiania. Zasady konkursu są niezmienne. Wystarczy przygotować zdrowe drugie śniadania w klasie, a następnie je udokumentować. Wspólny posiłek powinien być poprzedzony lekcją na temat zdrowego odżywiania.

Efekty zdobytej wiedzy należy utrwalić za pomocą pracy plastycznej wykonanej dowolną wybraną techniką, a następnie uwiecznić na zdjęciach. Prace konkursowe można przesłać na adres organizatora do 17 listopada. Nadesłane zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, które zadecyduje o przyznaniu tytułu Złotej, Srebrnej i Brązowej Śniadaniowej Klasy. Na wygranych czekają atrakcyjne, pod względem edukacyjnym i rozrywkowym, nagrody - wycieczka do ośrodka agroturystycznego, książki i pomoce naukowe.

Kolejny rok w trosce o zdrowie najmłodszych organizujemy Program Śniadaniowa Klasa. Zauważamy, iż problem jest bardziej złożony. Braki w podstawowej edukacji żywieniowej mają również dorośli, dlatego nie przekazują dobrych nawyków swoim dzieciom - mówi dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych Bielmar - Zarówno szkoła, jak i rodzice, powinni dbać o to, by wypracować nawyk zdrowego odżywiania wśród dzieci i wprowadzić modę na jedzenie śniadań - dodaje ekspert.

Przy okazji wykonywania zadania konkursowego, dzieci uczą się nie tylko tego z czego powinien składać się zdrowy posiłek, ale także jak go przygotować i przechowywać. Taka wiedza przyda się również dorosłym.

Chcemy również przypomnieć rodzicom, że o zdrowe przekąski dla dziecka mogą zadbać wcześniej. Odpowiednio przechowane pożywienie najmłodsi mogą zabrać ze sobą wszędzie. Dlatego między innymi narodził się pomysł zaprojektowania modnego lunch bagu, którego nie powstydzi się żaden nastolatek i z chęcią będzie w nim nosił swoje drugie śniadanie - dodaje Małgorzata Sienkiewicz: Jeszcze w tym roku będziemy mogli zobaczyć pierwsze unikatowe egzemplarze - zapewnia Sienkiewicz.

Ubiegłoroczna edycja Śniadaniowej Klasy odniosła wielki sukces. Wzięło w niej udział 520 szkół, a łączna liczba dzieci przekroczyła 9 tysięcy. Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko wśród uczniów ale również rodziców i nauczycieli. Dlatego program edukacyjny objął również działaniami dorosłych i dzieci starsze.

Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.sniadaniowaklasa.pl

Autor: ko

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 02.09.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...