szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Czego to ludzie nie wymyślą, by znależć się w księdze rekordów Guinessa

10 najdziwniejszych rekordów Guinessa.

Dwu godzinna kąpiel w lodzie,  ślub w wieku 120 lat czy  zbudowanie ponad 10 - metrowego mikołaja z piasku - to tylko niektóre z najdziwaczniejszych dokonań. Przeczytaj czym czym jeszcze można zaimponować jury i znaleźć się w księdze rekordów Guinessa.

Tagi: kąpiel, odkurzacz, pub, rekord Guinessa, sen, strzelanie, toaleta, zakonnice

Kolekcjonowanie odkurzaczy w księdze rekordów Guinessa

fot: sxc.hu

1. Najszybsza toaleta świata

31-letnia Australijka Jolene Van Vugt wmontowała sedes do swojego czterokołowca, który osiągał prędkość 75 km/h. Tym samym pobiła dotychczasowy rekord o 7 km/h.

2. Największa liczba osób przebranych za zakonnice

W  Listowel w hrabstwie Kerry w Irlandii 1436 osób założyło habity. Organizatorzy akcji zapewnili wszystkim uczestnikom stroje. Warto dodać, że  celem happeningu była zbiórka funduszy na rzecz lokalnej organizacji charytatywnej.

3. Najwięcej pubów odwiedzonych jednego dnia

Grupa przyjaciół, która ochrzciła siebie „Spragnioną 13” w ciągu 24 godzin odwiedziła 200 pubów znajdujących się na Manhattanie. By sprostać zadaniu, imprezowicze obliczyli, ze w każdym z lokali mogą wypić tylko jedno małe piwo.

4.Najmłodszy kolekcjoner odkurzaczy

Kyle Krichbam z miasta Adrian w Stanach Zjednoczonych, który w momencie przyznania tytułu liczył sobie zaledwie 13 lat, zgromadził 165 odkurzaczy. Przechowuje je w piwnicy domu swoich rodziców.

5. Rekord w niespaniu

Amerykański fotograf Tyler Shields postanowił pobić rekord świata w niespaniu i nie zmrużył oka przez 968 godzin, czyli 40 dni. Niestety wygraną okupił bólami głowy, gorączką i ogólnym wycieńczeniem organizmu.

6. Największy św. Mikołaj z piasku

Na plaży w indyjskim mieście Puri, położonym nad Zatoką Bengalską zbudowano rzeźbę św. Mikołaja mierzącą 10 m i 66 cm. Do jej stworzenia zużyto 1 800 ton piasku, a przy jej wykonywaniu pracowało ponad 100 wolontariuszy.

7. Najstarszy pan młody

W Indiach na ślubnym kobiercu staną Hazie Abdul Noor, liczący sobie 120 lat. Wybranka mężczyzny była od niego o połowę młodsza. Na hucznym weselu bawiło się ponad 500 gości. Najciekawsze jest jednak to, że pasierb panny młodej, jest od niej o kilka lat starszy.

8. Najdłuższa kąpiel w lodzie

52-letni Chińczyk Jin Songhao wytrzymał w komorze pełnej lodu 120 minut. Mężczyzna znajdował się pod stałą obserwacją lekarzy, którzy czuwali nad jego zdrowiem. Próba odbyła się na wysokości 1518 m n.p.m. przy temperaturze -10 st. C.

9. Najwięcej ludzi znajdujących się w kabinie fotograficznej

Popularne na Zachodzie fotoautomaty mogą pomieścić jedną, góra dwie osoby. Jednak 7 Brytyjek postanowiło udowodnić, że jest tam więcej miejsca i tym samym pobić dotychczasowy rekord. Do wyczynu tego doszło na stacji King’s Cross w Londynie.

10. Rekord w strzelaniu mlekiem z oka

W Turcji Mehmet Yilmaz pobił rekord świata w strzelaniu mlekiem z oka. Odległość, na jaką poszybowało mleko to 279,5 cm. Wyczyn ten daje do myślenia, skłaniając do refleksji, czy istnieje granica absurdu, której nie przekroczyli jeszcze omawiani rekordziści?

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 23.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...