szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Czy wiązać się z rozwodnikiem? Plusy i minusy związku z rozwiedzionym mężczyzną

Mężczyzna po przejściach: czy warto wchodzić z nim w związek? Poznaj dobre i złe strony związku z rozwodnikiem

Jakie problemy cię czekają, jeśli zdecydujesz się na związek z mężczyzną z przeszłością? I czy warto w ogóle wchodzić w taki układ? Odpowiedź na drugie pytanie jest prosta: tak, jeśli wam obojgu na tym zależy. A odpowiedź na pierwsze pytanie jest trochę bardziej skomplikowana...

Tagi: czy warto wiązać się z facetem z przeszłością, facet z przeszłością, kryzys w związku, mężczyzna po przejściach, mężczyzna z przeszłością, problemy w związku, związek, związek z mężczyzną po przejściach, związek z mężczyzną z przeszłością

Mężczyzna po przejściach: czy warto wchodzić z nim w związek? Poznaj dobre i złe strony związku z rozwodnikiem

Czy warto wiązać się z rozwodnikiem?

fot: BULLS

Jeśli wchodzisz w związek z mężczyzną po przejściach – rozwodnikiem lub takim, który przez dłuższy czas żył w poważnym, choć nieformalnym związku – musisz liczyć się z pewnymi problemami. Ale przecież problemy w związku są udziałem każdego! Wasze po prostu będą nieco inne. Oto trudności, z którymi być może przyjdzie ci się zmierzyć, jeśli twoim wybrankiem jest facet z przeszłością.

Zazdrość

To główny problem, który dotyka kobiety decydujące się na związek z facetem po przejściach. Zwłaszcza jeśli on bardzo kochał swoją eks, a ona go rzuciła. Teraz ty kochasz jego, a jednocześnie ciągle prześladuje cię myśl, że być może nie byłby z tobą, gdyby tamta kobieta nie odeszła od niego. Że wciąż mu na niej zależy. Mogą dręczyć cię podejrzenia, że była od ciebie ładniejsza, zgrabniejsza, bardziej inteligentna, lepsza w łóżku... cokolwiek.

Rada: Przede wszystkim, o ile to możliwe, nie wchodź w ten związek tuż po jego rozwodzie czy rozstaniu z tamtą. Daj facetowi trochę czasu na otrząśnięcie się i wylizanie ran. Jeśli zaczniesz się kręcić koło niego tuż po odejściu tamtej, możesz drogo za to zapłacić, mianowicie potem przez długi czas będziesz się lękać, że wybrał cię niezupełnie niezależnie i świadomie, a tylko dlatego, że byłaś „pod ręką” w trudnych dla niego chwilach. Jeśli jednak wybrał cię w pełni świadomie, a nadal dręczą cię podejrzenia związane z tym, że on ciągle ją kocha, może warto się zastanowić, co jest tego przyczyną. Czy on się z nią spotyka pod pozorem załatwienia jakichś spraw z przeszłości? A może się z nią przyjaźni? Jeśli tak robi, powiedz mu, że cię to rani. Zasugeruj, żeby zamknął na zawsze tamten rozdział swojego życia. Oczywiście ma prawo przyjaźnić się z kobietami, w tym z eks. Utrzymywanie przyjacielkich kontaktów nie oznacza jednak częstego umawiania się na kawę! A jeśli się z nią nie umawia, a mimo to ty porównujesz się z nią? W takim razie musisz popracować nad własną samooceną. Być może konieczna będzie pomoc psychoterapeuty.

Intrygi jego eks

Kolejnym poważnym problemem mogą być intrygi, a nawet prześladowania ze strony jego byłej. Do takiej sytuacji dochodzi szczególnie często, gdy to on od niej odszedł (choć zdarzają się też kobiety typu „pies ogrodnika” – sama już z nim nie jest, ale nie może znieść myśli, że on znalazł sobie i pokochał inną, zamiast efektownie skręcać się z bólu przez długie lata). Nawet jeśli do rozstania doszło na długo przed tym, jak związał się z tobą, jego eks może zatruwać ci życie: obwiniać cię o rozpad ich małżeństwa, wydzwaniać do ciebie lub do niego, próbować gróźb, szantażu, nawet robić ci świństwa przed znajomymi albo w miejscu pracy.

Rada: bądź od niej jak najdalej (oczywiście nie chodzi tu o odległość w kilometrach, lecz emocjonalną). Nie wdawaj się z nią w dyskusje. Możesz raz jej odpowiedzieć lub odpisać coś w stylu: „Wasze rozstanie to wasza sprawa, załatwiaj ją z ... (tu imię twojego aktualnego, a jej byłego faceta)". A potem już nie odpisuj, nie odbieraj telefonów. Chyba że posuwa się do tego, by obsmarowywać cię w miejscu pracy albo do gróźb, głuchych telefonów w środku nocy. Wtedy możesz zgłosić na policję, że ta osoba cię nęka. Postaraj się zgromadzić dowody: maile, sms-y, zeznania świadków, ewentualnie nagrania rozmów na dyktafonie.

Jego zazdrość

Jeśli twój ukochany został skrzywdzony, zdradzony i porzucony przez swoją żonę czy partnerkę, musisz liczyć się z tym, że jego poczucie bezpieczeństwa i samoocena zostały nieco zachwiane. Niewykluczone, że będzie bezzasadnie zazdrosny, wyłącznie przez lęk, żeby to samo nie spotkało go z twojej strony.

Rada: daj mu czas na to, żeby wyrobił sobie do ciebie zaufanie. Zapewniaj go o swoim uczuciu, ale nie pozwalaj przekraczać swoich granic (np. kontrolować maili czy telefonu). Jeśli sytuacja będzie się przeciągać, powiedz mu, że ma problem i zasugeruj wizytę u psychoterapeuty.

A jeśli on ma dzieci...

No cóż, to też jest trudna sytuacja. Przede wszystkim będziesz musiała zaakceptować to, że jego była żona czy partnerka na zawsze będzie obecna w jego życiu – jako matka jego dziecka czy dzieci. Czasem będzie musiał się z nią spotykać, żeby omówić kwestie wychowawcze: do jakiej szkoły posłać dziecko, gdzie ma spędzić wakacje itp. A ty nie będziesz mogła mu tego zabronić. Będziesz też musiała zaprzyjaźnić się z jego dziećmi. To może być trudne, zwłaszcza na początku. Mogą cię nie akceptować. Mogą obarczać cię winą za rozpad małżeństwa rodziców, nieważne, czy słusznie, czy nie.

Rada: na te wszystkie problemy najlepszym lekarstwem jest czas. Z początku na pewno będzie ci ciężko, jednak po upływie kilku miesięcy przyzwyczaisz się do tej sytuacji i jego kontakty z eks nie będą już budzić w tobie emocji. Dzieci też w końcu cię zaakceptują. Taka ich natura. Oczywiście ważna jest przy tym postawa partnera, dlatego uczulaj go na to.

Zalety związku z facetem z przeszłością

Związek z mężczyzną po przejściach oczywiście ma też swoje zalety. Taki facet zwykle jest bardziej dojrzały i świadomy różnych zagrożeń w miłosnej relacji, dlatego wie, jak im zapobiegać. Pamięta, co doprowadziło do rozpadu jego poprzedniego związku i będzie starał się tego unikać. Łatwiej będzie potrafił przyznawać się do błędów, niż ktoś, kto nigdy w poważnym związku nie był. Bolesne czy nawet tylko niemiłe przeżycia sprawiają, że człowiek dojrzewa, możesz zatem spodziewać się tego, że twój wybranek będzie bardziej dojrzały emocjonalnie od facetów, którym wszystko się zawsze świetnie układało albo takich, którzy jeszcze nie mieli okazji przeżyć czegoś poważniejszego.

Związek z osobą po przejściach rodzi problemy, ale też często okazuje się nie mniej udany niż inne. Bo przecież w każdym związku jakieś problemy są. Miłość do mężczyzny z przeszłością rodzi po prostu inne problemy niż relacja z kimś, kto nie ma jeszcze poważnych doświadczeń na koncie. A udane związki to nie takie, w których problemy nie występują. To są związki ludzi, którzy nauczyli się rozmawiać ze sobą i pokonywać problemy.

Autor: bond

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 10.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
On nie chce się żenić! Dlaczego tak jest? Poznaj powody, dla których mężczyźni unikają ślubu jak ognia
On nie chce się żenić! Dlaczego ...

Ona chce ślubu, on nie chce nawet o tym słyszeć – jakie to typowe... Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić? Czy można – i czy należy – z tym walczyć? I dlaczego właściwie nam, kobietom ...

Związek ze starszym: czy takie związki mają sens? Poznaj zalety i wady związku z dużo starszym mężczyzną!
Związek ze starszym: czy takie związki ...

Dlaczego wiele kobiet decyduje się na związek z dużo starszym mężczyzną i na odwrót? Takie przypadki spotykamy zarówno w świecie show-biznesu, jak i w normalnym życiu. Czy zawsze, gdy istnieje duża różnica ...