szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Otwarty związek? Sprawdź, czy to dla ciebie!

Otwarty związek - szansa na odzyskanie uczuć czy droga donikąd? Sprawdźcie, czy taka relacja jest dla was!

Tagi: miłość, otwarty związek, porady psychologów, relacje damsko - męskie, seks, związek

Otwarty związek? Sprawdź, czy na pewno potrafisz!

Otwarty związek? Sprawdź, czy na pewno potrafisz! fot. pinterest

fot: EB

Pojęcie otwartego związku to dziecko naszych czasów. Wynik poszukiwań idealnej relacji, która mogłaby przetrwać próbę czasu i odległości. Związek ten był wymyślony ponoć przez racjonalnych romantyków, dla których wieczna miłość (tudzież miłość od pierwszego wejrzenia, bezwarunkowa miłość czy związek na odległość) to tylko utopia i nic więcej. Jeszcze kilkanaście lat temu taki typ relacji byłby po prostu nie do pomyślenia we wciąż jeszcze konserwatywnej Polsce. Jak jest teraz? Coraz więcej par decyduje się na takie eksperymenty. Przyczyn jest wiele. Każdy decyduje, jakie rozwiązanie jest lepsze.

Jak odzyskać ochotę na seks? 10 zabójców libido

Otwarty związek nie ma jedynej prawidłowej definicji, a właściwe sformułowanie i reguły gry każda para ustanawia dla siebie sama. Seks z innymi partnerami? Przypadkowe numerki podczas związku na odległość? To wszystko jest zazwyczaj tolerowane w otwartych relacjach i nie jest nazywane zdradą. Mało w tym romantyzmu, ale przyznajmy - życie jest łatwiejsze. Po pierwsze, unikasz rutyny, w którą często popadają pary z kilkuletnim doświadczeniem. Po drugie, wbrew stereotypom, otwarte związki zbliżają partnerów i działają zazwyczaj na plus dla ich relacji. Dzieląc łóżko z wieloma kochankami, powoli zaczynasz dostrzegać, jak wiele zawdzięczasz osobie, z którą dzielisz całe życie.

ORGAZM gwarantowany: 6 pozycji, które zapewnią Ci słodką rozkosz

Jest to także idealny typ relacji, gdy los zaprowadzi Ciebie czy Twojego partnera na inny koniec świata. Relacja na odległość jest chyba najtrudniejszym wyzwaniem dla wszystkich par. Przetrwają nieliczni. Otwarty związek na określony czas pomoże zachować Waszą relację, a także wyeliminuje element zazdrości z Waszych codziennych rozmów. Jeśli będziecie bardzo otwarcie mówić o swoich potrzebach, zazdrość bardzo szybko zniknie. Związek w końcu jest nie tylko bezwarunkową miłością, ale też pewnego rodzaju ugodą pomiędzy dwiema niezależnymi osobami - przyznaje jedna z czytelniczek, która odważyła się na otwarcie swojego związku.

Zanim jednak zdecydujesz się na otwarty związek, pamiętaj, że ten typ relacji nie jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich. Jeśli jesteś przywiązana do swojego partnera, a sama myśl o zdradzie doprowadza Cię do mdłości - być może seksualna swoboda nie jest najlepszą opcją dla Was. Pamiętaj także, by się zbytnio nie poświęcać. Otwarty związek ma działać w dwie strony. Nie chcesz przecież, by Twój partner swobodnie się bawił, a Ty siedziała w domu opłakując swoją decyzję.

A co Wy sądzicie na ten temat? Otwarty związek to dobre rozwiązanie czy droga donikąd?

Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 21.10.2015, Aktualizacja:

Zobacz również
On nie chce się żenić! Dlaczego tak jest? Poznaj powody, dla których mężczyźni unikają ślubu jak ognia
On nie chce się żenić! Dlaczego ...

Ona chce ślubu, on nie chce nawet o tym słyszeć – jakie to typowe... Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić? Czy można – i czy należy – z tym walczyć? I dlaczego właściwie nam, kobietom ...

Związek ze starszym: czy takie związki mają sens? Poznaj zalety i wady związku z dużo starszym mężczyzną!
Związek ze starszym: czy takie związki ...

Dlaczego wiele kobiet decyduje się na związek z dużo starszym mężczyzną i na odwrót? Takie przypadki spotykamy zarówno w świecie show-biznesu, jak i w normalnym życiu. Czy zawsze, gdy istnieje duża różnica ...