szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Skuteczne sposoby na opóźnienie wytrysku

PRZEDWCZESNY WYTRYSK. Jak opóźnić wytrysk?

Przedwczesny wytrysk to problem co 5. mężczyzny na świecie. Jest to problem dosyć krępujący i stresujący, niewielu mężczyzn chce o nim rozmawiać. Jedynym skutecznym sposobem leczenia przedwczesnego wytrysku jest leczenie farmakologiczne.

Tagi: jak leczyć przedwczesny wytrysk, metody na przedwczesny wytrysk, przedwczesny wytrysk, przedwczesny wytrysk ćwiczenia, przedwczesny wytrysk leczenie, sposoby na przedwczesny wytrysk

PRZEDWCZESNY WYTRYSK. Jak opóźnić wytrysk?

Skuteczne sposoby na opóźnienie wytrysku

fot: BULLS

Przedwczesny wytrysk jest jednym z najczęstszych zaburzeń funkcji seksualnych u mężczyzn poniżej 60 roku życia. Jest to zarazem jeden z najrzadziej diagnozowanych i leczonych problemów. Dla większości mężczyzn mówienie o tym problemie jest stresujące i wzbudzające zażenowanie. Podobnie stresujące może okazać się to też dla lekarza, do którego pacjent zgłasza się po pomoc. Na problem przedwczesnego wytrysku cierpi co 5. mężczyzna

Co się składa na przedwczesny wytrysk

Na przedwczesny wytrysk składają się trzy elementy: krótki czas do wytrysku, brak lub niewielka kontrola nad wytryskiem, odczuwanie frustracji i stres. Kontrola nad wytryskiem związana jest z tym, czy mężczyzna odczuwa silne negatywne konsekwencje związane z przedwczesnym wytryskiem. Mogą być nimi niska satysfakcja ze współżycia jak i osobiste cierpienia związane z wytryskiem. Rozróżniamy dwa rodzaje przedwczesnego wytrysku:

1. Pierwotny (permanentny), który występuje od pierwszy stosunków płciowych, trwający przez całe życie i może pogarszać się z wiekiem. Wystepuje on już przed penetracją, bądź zaraz po niej

2. Nabyty to taki, który występuje po czasie normalnych stosunków seksualnych

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk jest wynikiem skrócenia fazy pożądania i podniecenia i przejścia do wytrysku z orgazmem. Przedwczesny wytrysk jest bardziej problemem neurobiologicznym aniżeli psychologicznym. W wytrysk zaangażowane są liczne neuroprzekaźniki, a kluczowa jest serotonina, która wywiera efekt hamujący na wytrysk. Najczęstszymi przyczynami fizycznymi mogą być: choroba prostaty, zaburzenie erekcji, nadczynność tarczycy, skutek uboczny leków bądź narkotyków.  Przyczyny psychologiczne to przede wszystkim stres oraz niepokój związany z samym stosunkiem.

Sposoby leczenia

Przez wiele lat przedwczesny wytrysk uważany był przez problem psychologiczny, dlatego też istnieje bardzo rozbudowana gama technik behawioralnych i kognitywnych. Najczęściej stosowana jest metoda stop-start oraz technika ściskania. Niestety, techniki te nie zapewniają długoterminowej poprawy.Dobrym pomysłem jest nauczenie się modulowania i redukowania poziomu pobudzenia i podniecenia poprzez wykonywanie powolnych, zmysłowych ruchów, wykonują przy tym głębokie i wolne oddechy. Pomaga to utrzymać poziom pobudzenia poniżej progu dla wytrysku, przy jednoczesnym utrzymaniu erekcji. W chwili obecnej, nie są dostępne kontrolowane badania, którego mogłyby potwierdzić skuteczność technik behawioralnych.

Leczenie farmakologiczne to kolejna metoda leczenia przedwczesnego wytrysku. Stosowane są w tym przypadku leki doustne, wydawane na receptę. Tylko jeden produkt zarejestrowany jest w leczeniu przedwczesnego wytrysku i jest nim dapoksetyna.

Dostępne bez recepty są kremy i aerozole, które znieczulają penisa i przez to opóźniają wytrysk. Zawierają takie substancje jak lidokaina i prilokaina. Badania wykazały umiarkowane działanie preparatów, a ich dawkowanie jest trudne - mogą spowodować uczucie drętwienia żołędzia/penisa. W przypadku przedawkowania utratę erekcji lub wytrysku. Preparat znieczulający może zostać przeniesiony na partnerkę, przez co zmniejszy jej przejmne doznania oraz może doprowadzić do zaburzeń w występowaniu orgazmu.

Autor: kobi

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 25.10.2013, Aktualizacja:

Zobacz również