szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jaki wpływ ma seks na twoje życie

Udany seks = szczęśliwe życie

Starasz się uporać ze stresem lub po prostu jesteś przygnębiona? Spróbuj najbardziej naturalnego, zdrowego i wyjątkowo przyjemnego sposobu na poprawienie humoru – seksu. Nie tylko pomaga rozładować napięcia i relaksuje, ale jest też superzabawą.

Tagi: depresja, seks, stres, szczęście, związki

Udany sex = szczęśliwe życie

Udany sex = szczęśliwe życie

fot: sxc.hu

Jak mieć jeszcze więcej przyjemności z życia

Wszelkie badania dowodzą, że osoby, które maja udane życie seksualne, czerpią więcej przyjemności z życia i potrafią lepiej się nim cieszyć. Daje im poczucie szczęśliwego życia teraz i zapewnia lepsze samopoczucie na przyszłość. Dziewczyny, wychodzi więc na to, że im więcej będziecie uprawiały seksu, tym będziecie czuły się szczęśliwsze. Oczywiście, to dotyczy również chłopaków, ale ich raczej nie trzeba przekonywać. Satysfakcja seksualna jest tym, co cementuje związek; kiedy czujecie się szczęśliwi i spełnieni, lepiej będziecie się czuć ze sobą jako para. Dobre samopoczucie zmniejsza też ryzyko depresji i innych problemów zdrowotnych.

Odstresuj się seksem

Seks sprawia, że ciało i umysł się odprężają. Wszelkie napięcia zostają wyeliminowane. Krew szybciej krąży i oddaje nam energii i werwy do życia. Jeśli czeka cię stresujące prezentacja w pracy lub trudne spotkanie, możesz złagodzić stres właśnie uprawiając seks. Nie tylko zredukujesz stres, ale i zapewnisz sobie spora dawkę przyjemności.

Seks umacnia związek

Udane życie seksualne jest bardzo ważnym czynnikiem cementującym związek. Daje poczucie bliskości, intymności i przede wszystkim pozwala zarówno sobie, jak i partnerowi dać dużo przyjemności. A przecież o to między innymi chodzi w byciu razem. W czasie orgazmu wydziela się oksytocyna, zwana hormonem miłości, która obniża znacząco poziom innego hormonu o nazwie kortyzol, inaczej hormonu stresu. Więc im więcej masz w organizmie oksytocyny, tym mniej kortyzolu, więc stąd prosty wiosek - im więcej uprawiasz seksu, tym mniej jesteś narażona na stres. Oksytocyna jest również odpowiedzialna za produkcję endorfin, które z kolei decydują o poczuciu szczęścia i są naturalnym środkiem przeciwbólowym.

Badania udowadniają ścisłą korelację między oksytocyną, redukcją stresu i emocjonalną intymnością. Więc następnym razem razem, gdy poczujesz się zestresowana, spróbuj rozprawić się ze stresem w jakże przyjemny sposób, uprawiając seks ze swoim partnerem.

Autor: Pin Up

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 12.09.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...