szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Niektóre potrawy mogą zapewnić udany seks!

AFRODYZJAKI: jak zwiększyć libido i osiągnąć satysfakcję z seksu?

Pomysł na udany seks? Warto sięgnąć po afrodyzjaki! Afrodyzjaki to potrawy, przyprawy lub ekstrakty, które podnoszą libido i pomagają zwiększyć satysfakcję z seksu. Na ich temat powstało wiele legend. Czy afrodyzjaki rzeczywiście działają? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Tagi: afrodyzjaki, kawior, libido, lubczyk, mucha hiszpańska, popęd seksualny, satysfakcja z seksu, seks, truskawki, udany seks, żeń szeń

Afrodyzjaki: jak zwiększyć libido i osiągnąć satysfakcję z seksu?

Wspaniałym afrodyzjakiem są truskawki, zwłaszcza w torarzystwie szampana

Afrodyzjaki ze względu na działanie można podzielić na dwie grupy – niektóre podnoszą libido porzez oddziaływanie na psychikę, inne działają fizjologiczne na strefy erogenne i przez to korzystnie wpływają na popęd seksualny i zapewniają udany seks. Przyjrzyjmy się tym grupom.

Afrodyzjaki wpływające na psychikę

Tego typu afrodyzjaki wyływają na psychikę, stwarzając poczucie luksusu i/lub romantyczny nastrój. Mogą też wywoływać efekt placebo – sama świadomość, że spożywa się afrodyzjak podnosi libido. Żadne badania nie wykazują fizjologicznego działania takich afrodyzjaków, co bynajmniej im nie ujmuje – działanie na psychikę jest równie ważne, a być może nawet ważniejsze (w końcu najistotniejszym organem seksualnym jest mózg, gdyż to on wszystko kontroluje). Oto kilka przykładów takich afrodyzjaków:

Truskawki + szampan

Truskawki podane z szampanem przy świecach i romantycznej muzyce równe są miłosnemu wyznaniu. Dlatego przełamują lody i zahamowania, wielokrotnie były wstępem do wspaniałego wieczoru i udanego seksu.

Szampan + kawior

To symbol luksusu i bogactwa. Działa szczególnie na kobiety, ponieważ według psychologii ewolucyjnej one wybierają partnerów zasobnych. Wywołanie takiego wrażenia ma zatem działanie pobudzające popęd seksualny kobiet. Wielu panów z pewnością może to potwierdzić...

Owoce morza + wino

Działają podobne jak kawior z szampanem. Dodatkowo owoce morza są bogate w mikroelementy, które mogą dodawać energii, a przez to wpływać pozytywnie na libido i jakość stosunku. Jeśli jednak szykujemy kolację z użyciem afrodyzjaków, trzeba pamiętać, aby nie była ona zbyt obfita, gdyż przeciążenie żołądka wywoła efekt odwrotny do zamierzonego. Alkohol powinien być wysokiej jakości i również podany w rozsądnych ilościach, gdyż inaczej usypia i przytępia zmysły, zamiast je wyostrzyć.

Kardamon, cynamon i imbir

Najlepiej pasują do kawy. Przyprawy te mają rozgrzewający i pobudzający zapach – do tego stopnia, że są znane w sztuce miłosnej Dalekiego Wschodu.

Lubczyk ogrodowy

Kiedyś uważano, że lubczyk ma działanie magiczne, dziś już wiadomo, że to nieprawda. Jedna ze względu na swoją sławę lubczyk wywołuje mocny efekt placebo. I dlatego warto go podać partnerowi, zaznaczając, iż potrawa jest przyprawiona tym ziołem. Już sama świadomość, że się przyjęło afrodyzjak może wpłynąć na seks.

Mucha hiszpańska

Mucha hiszpanska jest dostępna w postaci eliksiru. Ma opinię afrodyzjaka, który pobudza nawet najbardziej oziębłe osoby. Skuteczność hiszpańskiej muchy nie została udowodniona w żadnych badaniach naukowych, mimo to wiele osób, które jej spróbowało, mówi o nadzwyczajnych efektach. Sugeruje to, że mucha hiszpańska w dużej mierze działa jako placebo. Uwaga: przedawkowanie lub częste stosowanie muchy hiszpańskiej może być niebezpieczne, zatem należy z nią bardzo uważać!

Afrodyzjaki o działaniu fizjologicznym

Wiele potraw i przypraw stosowanych regularnie wywołuje zmiany hormonalne, zwiększa przepływ krwi oraz powoduje rozluźnienie mięśni gładkich, przez co pozytywnie wpływa na libido i jakość życia seksualnego. Ich działanie potwierdzają badania naukowe, zwykle przeprowadzone metodą podwójnie ślepej próby (co oznacza, że nie tylko badani, ale również osoby, które podawały im środki, nie wiedzieli, czy dostają prawdziwy afrodyzjak, czy placebo). Dlatego takie afrodyzjaki niejednokrotnie są stosowane w leczeniu zaburzeń seksualnych. Jednak aby były skuteczne, należy je przyjmować przynajmniej przez klka tygodni.

Żeń-szeń

Żeń-szeń jest w Polsce dostępny w postaci korzenia, ale również tabletek. Udowodniono, że po 8 tygodniach jego stosowania zwiększa się libido u kobiet po menoapuzie, natomiast u większości mężczyzn aktywnych seksualnie następuje poprawa erekcji.

Maca

To roślina bulwiasta, uprawiana w Ameryce Południowej, u nas ekstrakt z niej jest dostępny w postaci tabletek. W Andach jest traktowana jako normalna, choć bardzo zdrowa potrawa – zwiększa wytrzymałość, dodaje energii, podnosi odporność organizmu. Udowodniono, że dłuższe stosowanie zwiększa popęd seksualny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Co ważne – maca jest bezpieczna dla zdrowia.

Muira puama

To roślina występująca w Amazonii, zwana drzewem potencji. U nas ekstrakt z muiry puamy jest dostępny w postaci tabletek. Muira puama zwiększa libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, potęguje zdolność do osiągania orgazmu, podnosi też jego intensywność.

Johimbina

Jest alkaloidem uzyskiwanym z kory drzewa johimby lekarskiej. Mimo że zyskała sporą sławę jako afrodyzjak, badania naukowe wykazują jej skuteczność tylko w przypadku leczenia zaburzeń erekcji o podłożu psychicznym. Do tego johimbina wchodzi w niebezpieczne interakcje z wieloma lekami, sama też ma działania niepożądane. Dlatego nie jest powszechnie stosowana.

Podsumowując: afrodyzjaki o działaniu fizjologicznym warto stosować jeśli chcemy poprawić na dłuższą metę jakość naszego życia seksualnego. Natomiast gdy myślimy tylko o romantycznym wieczorze, znacznie lepsze będą afrodyzjaki z grupy pierwszej, czyli te o dzialaniu psychologicznym.

A zatem smacznego... i miłego wieczoru!

Autor: bond

Publikacja: 08.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
10 zabójców libido. Jak odzyskać ochotę na seks?
10 zabójców libido. Jak odzyskać ochotę ...

Brak ochoty na seks to często skutek obniżonego libido. Zmniejszenie popędu seksualnego może mieć różne przyczyny i nie zawsze da się je określić bez pomocy specjalisty. Oto 10 najczęstszych powodów spadku libido ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...