szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kobiecy wytrysk. Co to? Jak go osiągnąć?

Kobiecy wytrysk: fakt czy mit? Kiedy występuje i czy warto się o niego starać?

Jeszcze do niedawna powszechnie uważano, że kobiecy wytrysk w ogóle nie istnieje. Teraz opinie są odmienne, a wiele kobiet doświadczyło go na własnej skórze. Co to jest kobiecy wytrysk? Jak do niego doprowadzić i czy to zawsze jest możliwe?

Tagi: jak często zdarza się kobiecy wytrysk, jak walczyć o kobiecy wytrysk, kobiecy wytrysk, seks, skąd bierze się kobiecy wytrysk

Kobiecy wytrysk: fakt czy mit? Kiedy występuje i czy warto się o niego starać?

Kobiecy wytrysk. Jak go osiągnąć?

fot: BULLS

Temat kobiecego wytrysku poruszany był od dawna. Pisał o nim już Arystoteles, a i później niektórzy naukowcy twierdzili, że on się zdarza u niektórych kobiet. Mimo to jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość lekarzy (i kobiet) myliła go z... moczem. Krążyły również mity, że kobiecy wytrysk zdarza się tylko w przypadku utajonego obojnactwa. Nic dziwnego, że gdy już kobiecy wytrysk występował, był przyczyną niepokoju i zażenowania, a nie satysfakcji. Dopiero potem przeprowadzono rzetelne badania, które udowodniły, że kobiecy wytrysk występuje przynajmniej u części kobiet i że nie ma to nic wspólnego ani z obojnactwem, ani z „popuszczaniem” z pęcherza.

Jak wygląda kobiecy wytrysk?

Kobiecy wytrysk czasem wygląda podobnie jak u mężczyzny – czyli okolic intymnych kobiety w chwili orgazmu lub niedługo po nim wytryska silny strumień płynu. Częściej jednak wygląda mniej spektakularnie, ot po prostu wycieka mała ilość (około łyżeczki) płynu ejakulacyjnego. Jeśli partner nie założył prezerwatywy, łatwo go przeoczyć, gdyż często zmiesza się on ze spermą.

Skąd bierze się kobiecy wytrysk?

Wciąż dokładnie nie wiadomo, gdzie powstaje płyn ejakulacyjny u kobiet. U mężczyzn w prostacie, natomiast co do kobiet naukowcy nie są tak pewni. Wiekszość aktulanych teorii mówi, że kobiecy wytrysk to efekt działania gruczołów przedsionkowych mniejszych, tych samych, które odpowiadają za wydzielanie śluzu do pochwy i odpowiednie jej nawilżenie zarówno na co dzień, jak i przed stosunkiem. Kobiecego wytrysku nie należy jednak mylić nie tylko z moczem, ale i ze zwiększoną produkcją płynu lubrykacyjnego. Płyn lubrykacyjny powstaje przed stosunkiem, w wyniku gry wstępnej lub fantacji erotycznych, czasem na sam widok mężczyzny, którego pragniesz. Wytrysk zdarza się tylko przy orgazmie, a płyn, który wtedy wystrzela lub wycieka ma zupełnie inny skład. Jest w nim sporo glukozy i fruktozy, typowych dla męskiego nasienia, a także antygenu PSA, wytwarzanego przez męską prostatę. Badacze są zdania, że gruczoły przedsionkowe mniejsze, położone w przedsionku pochwy, blisko ujścia cewki moczowej, pod wpływem silnej stymulacji mogą wytworzyć właśnie kobiecy ejakulat. Ponieważ ich ujścia są bardzo małe (wielkości główki od szpilki) wiele kobiet albo nie ma wytrysku, albo ma, ale praktycznie niezauważalny. Inne teorie z kolei mówią, że płyn ejakulacyjny wypływa u kobiet z cewki moczowej.

Jak często zdarza się kobiecy wytrysk?

Badania prowadzone na szeroką skalę udowodniły, że kobiecego wytrysku regularnie doświadcza 6% kobiet, sporadycznie występuje on u kolejnych 13%. Pewien amerykański seksuolog, profesor Gary Schubach, twierdził, że każda lub niemal każda kobieta jest zdolna do wytrysku, potrzeba jedynie cierpliwej i mocnej stymulacji przedniej ścianki pochwy, nie tylko poprzez ruchy frykcyjne, lecz bardziej intensywnej. Inni naukowcy jednak nie podzielają tej opinii. Są zdania, że wiele kobiet produkuje wprawdzie ejakulat, lecz do wytrysku nie dochodzi, gdyż bardzo często występuje zjawisko, które nazwali wytryskiem wstecznym. Polega ono na tym, że powstały płyn przedostaje się do cewki moczowej (chyba że właśnie tam powstaje – tak mówią niektóre teorie), a stamtąd cofa się do pęcherza. Zaobserwowali ten fenomen aż u 75% kobiet. Jako dowód na poparcie swych tez podają wyniki badań moczu kobiet krótko po orgazmie – otóż wtedy pojawia się tam ów antygen PSA, normalnie nie występujący w moczu kobiet.

Czy warto walczyć o kobiecy wytrysk?

Opowiedź na to pytanie zależy od... samej ciebie. Wytrysk u kobiety nie jest bowiem ani warunkiem koniecznym udanego seksu i upojnego orgazmu, ani jego nieodłącznym objawem. Oczywiście może o czymś świadczyć, choćby dlatego, że jest stosunkowo rzadko spotykany. Jest namacalnym potwierdzeniem namiętności kobiety i umiejętności jej partnera. Dlatego wiele par o niego walczy. Nie warto jednak koncentrować się tylko na tym, a już na pewno frustrować się niepowodzeniami. Mnóstwo kobiet ma wspaniałe życie erotyczne i osiąga cudowne, nawet wielokrotne orgazmy bez wytrysku. Co więcej, są takie, którym stymulacja punktu G i jego okolic (a zatem okolic gruczołów przedsionkowych mniejszych, odpowiedzialnych według większości aktualnych teorii za powstawanie ejakulatu) nie sprawia takiej przyjemności jak stymulacja łechtaczki czy też tylnej ścianki pochwy, a przy tego rodzaju pieszczotach do wytrysku raczej nie dochodzi. Raczej, gdyż podkreślamy jeszcze raz – nie jest to fenomen do końca zbadany ani też łatwy do zbadania.

Jak walczyć o kobiecy wytrysk?

Przede wszystkim intensywną stymulacją przedniej ścianki pochwy. Możesz z początku sama to przetestować, a jeśli ci się uda, nakłonić partnera i naprowadzać go na właściwą drogę. Warto również (nie tylko w celu doprowadzenia do ewentualnego wytrysku, ale po prostu dla większej satysfakcji seksualnej, no i dla zdrowia) poćwiczyć mięśnie Kegla (jedna z teorii mówi, że wytrysk-fontanna to wyrzucenie powstałego płynu w wyniki silnych skurczów pochwy podczas orgazmu). Ale podkreślamy jeszcze raz: nie ma co się za bardzo tym przejmować. Ważne, żebyś miała udany seks. A wytrysk – jak jest, to świetnie, a jak nie ma, wcale nie musi być gorzej.

Autor: bond

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 01.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Czy seks rządzi światem? Polecamy program Naga profesja w TLC!
Czy seks rządzi światem? Polecamy program ...

Naga profesja to program odkrywający prawdę o funkcjonowaniu tej nietypowej branży i zaciętej rywalizacji między właścicielami oraz pracownikami klubów go-go. Począwszy od tancerek, menadżerów, lokalnych przedsiębiorców, a nawet na przedstawicielach duchowieństwa skończywszy ...

Największe mity na temat seksu
Największe mity na temat seksu

Duży nos albo duży palec u nogi wyznacznikiem dlugości penisa? To bzdura! Naukowcy rozprawili się z najpowszechniejszymi mitami dotyczącymi seksu. Zobaczcie, które teorie obalili!

Najlepsze pozycje seksualne na rok 2014! ...

Oto pozycje seksualne, które wymagają pewnej sprawności fizycznej przynajmniej od jednego z partnerów. Za to gdy się je opanuje, jest powód do dumy! Wyzwanie dla was: wypróbujcie każdą z nich choć raz ...