szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Najlepsi projektanci przybywają do Berlina na tamtejszy Tydzień Mody

BERLIN FASHION WEEK: już 15 stycznia 2013 święto mody w stolicy Niemiec. Poznaj trendy na 2013 rok!

Berliński Tydzień Mody rusza 15 stycznia 2013. Pojawią się na nim najlepsi projektanci, znawcy branży modowej oraz fashionistki, poszukujące nowych inspiracji. Berlin Fashion Week 2013, największe święto niemieckiej mody, potrwa do 20 stycznia.

Tagi: bread and butter, dawid tomaszewski, fashion week, gosia baczyńska, mariusz przybylski, moda, nowa kolekcja, nowe trendy mody, paprocki&brzozowski, pokaz mody, trendy 2013, tydzień mody w berlinie, Zuo Corps

BERLIN FASHION WEEK: już 15 stycznia 2013 święto mody w stolicy Niemiec

Berliński Tydzień Mody rusza już 15 stycznia 2013 roku. Zaprezentuje się na nich m.in. polski projektant Dawid Tomaszewski.

fot: Oficjalna strona Dawida Tomaszewskiego

Jakie będą najnowsze modowe trendy na 2013 rok? Przekonamy się o tym 15 stycznia 2013. Dwa razy w roku Berlin staje się międzynarodową stolicą mody i stylu życia. Podczas Tygodnia Mody w Berlinie, miłośnicy najnowszych stylizacji, celebryci, eksperci w dziedzinie handlu i media tłumnie przybywają na pokazy uroczystości wręczenia nagród dla młodych projektantów. W tym właśnie czasie domy mody prezentują kolekcje na nadchodzące sezony. W tym roku Berlin Fashion Week rozpocznie się 15 stycznia i potrwa przez 5 dni. W programie pokazy mody, wystawy oraz imprezy klubowe. Najwięcej do powiedzenia mają oczywiście niemieccy projektanci, a wśród nich m.in. Franziska Michael, Anne Gorke czy Guido Maria Kretschmer.

Fachowcy z branży modowej  są najbardziej zainteresowani berlińskimi targami odzieżowymi zwanymi poppularnie Bread & Butter, czyli chleb z masłem. Swoje propozycje będą prezentowały marki takie jak: EMU, DKNY, JOOP!, Mustang czy Scotch and Soda. Przyznacie, że wybór jest duży, każdy więc może znaleźć coś dla siebie.

Na uwagę zasługują też międzynarodowe targi mody PREMIUM. PREMIUM przekształcił słynny Berliński Loft. W odstępie zaledwie kilku lat, miasto stało się uznanym międzynarodowo metropolią mody. Wcześniej to miejsce odwiedzało nieco ponad 3 tysiące miłośników mody, teraz jest ich 20 razy więcej!

Na berlińskim Fashion Week nie zabraknie także polskiego akcentu. Swoją kolekcję pokaże Dawid Tomaszewski, pochodzący z Gdańska projektant, który obecnie kursuje pomiędzy Londynem a Berlinem. Jego stylizacje cechuje ekstrawagancja, dbałość o najwyższą jakość tkanin, a także troska o detale.

Warto dodać, że najbardziej prestiżowe Tygodnie Mody odbywają się w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie. Kto wie, może za kilka lat do tego także Warszawa? W końcu nasi projektanci, a szczególnie Gosia Baczyńska, Paprocki&Brzozowski, Zuo Corps czy Mariusz Przybylski stają się coraz bardziej rozpoznawalni za granicą.

Autor: kiwanicka

Zdjęcia: Oficjalna strona Dawida Tomaszewskiego

Publikacja: 13.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również