szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Fashion Week 2013: mężczyzni, o dktórych ciężko oderwać wzrok

Fashion Week 2013 mody męskiej w Paryżu i Mediolanie! Zobaczcie podsumowanie

Fashion Week 2013 mody męskiej w Paryżu i Mediolanie obfitował nie tylko w doskonałe kolekcję, ale i pięknych modeli. Polscy modele w sezonie 2013 prezentowali się na najlepszych wybiegach i sprawili, że jest już o nich głośno! Zobacz, co mężczyźni będą nosić w 2013 roku i którzy z polskich modeli zasłużyli na swoje pięć minut.

Tagi: adam kraszewski, balmain, burberry prosum, Dior, fashion week, fashion week 2013, fashion week milan, fashion week paris, frida giannini, greg nawrat, hermes, jean paul gaultier, mediolan, męski fashion week, tomek szalański, vivienne westwood

Fashion Week 2013 mody męskiej w Paryżu i Mediolanie! Zobaczcie podsumowanie

Modele na backstage'u pokazu Ermenegildo Zegna na Milan Fashion Week 2013

Fashion Week 2013 mody męskiej w Paryżu i w Mediolanie dały szansę młodym polskim modelom na pokazanie się na światowych wybiegach. Teraz nie tylko polskie modelki, ale i modele odnoszą ogromne sukcesy! Dawid Auguścik, Piotr Czaykowski, Adam Kaszewski, Paweł Srokowski, Tomek Szalański, Tomek Szczukiecki, Janusz Górka czy obecnie najbardziej zapracowany Greg Nawrat, to tylko kropla w morzu nazwisk polskich modeli, którzy dosłownie zawładnęli wybiegami w Paryżu i Mediolanie.

Męski Fashion Week w Mediolanie był jak zwykle pełen włoskiego luzu i elegancji. Pokaz Vivienne Westwood opanowała krata. Kraciaste, kolorowe garnitury, spodnie i dodatki. Do tego kaszkiety, tweedowe marynarki, grube swetry i modele wystylizowani na rzezimieszków z angielskich zaułków.

U Burberry Prorsum królowały tradycyjnie płaszcze: futrzane, ortalionowe, skórzane, typowe jasne parki. Dużym zaskoczeniem okazały się zwierzęce motywy zestawione ze słynna brytyjską kratą. Męskie buty, płaszcze i dodatki w lamparcie cętki zdecydowanie ożywiły stonowane stylizacje. Prawdziwego szyku zadała jednak Frida Giannini z kolekcją dla Gucci. Włoski dom mody zaprezentował idealnie skrojone garnitury w odcieniach bieli i błękitu, pomarańczowe i czerwone moherowe swetry, seksowne skórzane spodnie i dodatki, oraz bardzo modne w tym sezonie futrzane płaszcze.

W Paryżu sprawy miały się nieco inaczej. Balmain pokazał kolekcje w stylu współczesnego dandysa. Czerwone luźne garnitury przepasane skórzanym pasem, skórzane spodnie i dodatki, marynarki w barokowe wzory, cygaretki i eleganckie motocyklowe kurtki kreowały styl zbuntowanego bogatego chłopca. Hermes zaprezentował typowo paryski styl, rodem z zimowego francuskiego kurortu. Dopasowane spodnie w odcieniach bieli i granatu dla lubiących klasykę i w kolorze fuksji dla bardziej zwariowanych. Do tego sweterki i eleganckie golfy ukryte pod marynarką. Zabawnym akcentem w kolekcji były na pewno górskie buty z pomarańczowymi sznurówkami.

Na koniec paryskiego Fashion Week: pokaz Jean Paul Gaultier, który otwierał polski model, Adam Kaszewski! Bardzo ekscentryczna kolekcja dla odważnych mężczyzn. Jean Paul Gaultier zaproponował dla Waszych przystojniaków koronkowe bluzki, czerwone płaszcze z doczepionym trenem, przypominającym spódnicę, marynarki i buty z błyszczącymi kamieniami, swetry i golfy w geometryczne wzory.

Męski Fashion Week w Paryżu i Mediolanie w 2013 roku przyniósł wiele przełomowych kolekcji i po raz kolejny mogliśmy zobaczyć, że moda męska wcale nie musi być nudna i zachowawcza. Był to również czas dla polskich modeli, którzy pokazali się na wybiegach paryskich i mediolańskich. Fashion Week jak co roku wyłonił nowe zdolne twarze, a modę z wybiegów już możemy obserwować na światowych ulicach.

Autor: natalia kovacs

Publikacja: 27.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również