szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Co wydarzyło się na Fashion Week Poland 2013 w Łodzi?

Fashion Week Poland 2013: nasza relacja z Tygodnia Mody w Łodzi

Ósma edycja Fashion Week Poland 2013 już za nami! Na cztery dni do polskiej stolicy mody przyjechali czołowi projektanci: Łukasz Jemioł czy Robert Kupisz, blogerki: Maff, Macademian Girl, dziennikarze: Mikołaj Komar, Robert Serek oraz celebrytki: Edyta Herbuś, Ola Kwaśniewska, Joanna Horodyńska. Polski Tydzień Mody z każdym rokiem zyskuje status wydarzenia, na którym nie tylko warto, ale nawet trzeba być!

Tagi: fashion week, fashion week 2013, Fashion week poland, fashion week poland 2013, fashion week poland łódź, fashion week poland relacja, FashionPhilosophy Fashion Week Poland, ósma edycja fashion week poland, polski tydzień mody

Fashion Week Poland 2013: relacja z Tygodnia Mody w Łodzi

Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła podczas Fashion Week Poland 2013

fot: FashionPhilosophy Fashion Week Poland (oficjalny fanpage)

Pokazy mody Fashion Week Poland 2013 jak zwykle odbywały się na dwóch scenach. Codziennie do południa, w ramach OFF OUT OF SCHEDULE, mogliśmy oglądać propozycje młodych, debiutujących i obiecujących projektantów. Co ciekawe, zobaczyliśmy odważniejsze, bardziej alternatywne i szalone propozycje niż te prezentowane na głównej scenie. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na takich projektantów jak Thunder Blond, Ola Bajer lub Kas Kryst.

W odróżnieniu od 2012 roku kolekcje prezentowane były w budynku Domu Towarzystwa Kredytowego, którego wnętrza przywołują skojarzenia kamienic z fashion weeków w Mediolanie albo z Paryża. Po pokazach off przenosiliśmy się do hali przy ulicy Tymienieckiego, gdzie na Designer Avenue prezentowano kolekcje na jesień zimę 2013 2014 rozpoznawalnych i doświadczonych już projektantów. Pokaz na Alei to nie tylko wielkie wyróżnienie dla twórcy, ale i świetna promocja.

Na uwagę zasługuje kolekcja pary projektantów MMC STUDIO, która wzbudziła zachwyt widzów i zgromadziła największą publiczność (ponad 1300 osób!). Zapewne jest to zasługa ich teatralnych i widowiskowych pokazów, ale przysłużyć się temu mogło także dobre miejsce w harmonogramie pokazów, czyli sobotni wieczór oraz obecność Joanny Horodyńskiej na wybiegu. W podobną stylistykę glamour wpisywał się pokaz TOMAOTOMO. Jednak tym razem Tomasz Olejniczak zaskoczył nas zabawą kolorami i różnorodnością prezentowanych sylwetek.

W zupełnie innym klimacie zostały zaprezentowane stroje NENUKKO, czyli kolektywu projektantów, który tworzy uniseksowe ubiory, sprzeciwiając się normom kobiecości i męskości. Luźne stroje, oversizowe ubrania, szarości i czernie to ich znaki rozpoznawcze. Tak było tym razem i jak zwykle na bardzo wysokim poziomie.

Objawieniem tego tygodnia mody zdecydowanie był pokaz Kamili Gawrońskiej-Kasperskiej. Kolekcja zatytułowana Villa dei Misteri zaskoczyła wszystkich swoją elegancją, kunsztownymi kolorami i świetnymi krojami. W tle rozbrzmiewała sakralna muzyka, a na strojach widoczne były krzyże z obrządku prawosławnego. Wszyscy mieli wrażenie jakby uczestniczyli w wyjątkowym rytuale, do którego zaprosiła nas projektantka.

Do udziału w Fashion Week Poland 2013 zaproszono również zagranicznych projektantów. Na otwarciu łódzkiego wydarzenia zobaczyliśmy legendę z Rosji czyli SLAVA ZAITSEV. Na koniec podziwialiśmy kolekcję z Ukrainy, przygotowaną przez ROKSOLANĘ BOGUTSKĄ.

Gdy znudziło nam się samo oglądanie strojów, mogliśmy wybrać się na wielkie zakupy do strefy SHOWROOM i CONCEPT STORE. W tym roku na widzów pokazów Polskiego Tygodnia Mody czekało ponad 120 stoisk z różnymi ubraniami i akcesoriami.

Wracamy z Fashion Week Poland 2013 zmęczeni, ale zadowoleni. To modowe wydarzenie z roku na roku jest coraz lepiej przygotowane i staje się coraz mocniejszym akcentem na polskiej mapie modowej. Do europejskich stolic na pewno jeszcze mu trochę brakuje, ale pamiętajmy, że tam imprezy tego typu odbywają się od kilkunastu lat!

Autor: Martin Fiedomonroe

Zdjęcia: FashionPhilosophy Fashion Week Poland (oficjalny fanpage)

Publikacja: 22.04.2013, Aktualizacja:

Zobacz również