szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
FASHION PHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND 2014 - jesień/zima 2014

FASHION WEEK POLAND 2014: Co w programie jubileuszowego tygodnia mody w Łodzi?

Polski Fashion Week w Łodzi już 6-10 maja 2014. Będzie to jubileuszowa edycja polskiego tygodnia mody. Pokazy najlepszych polskich projektantów młodego pokolenia, zagraniczni designerzy oraz ponad tysiąc zaproszonych gości. Czego możemy spodziewać się po 10. Fashion Philosophy Fashion Week Poland?

Tagi: Fashion Philosophy fashion week, fashion week łódź, fashion week poland 2014

Fashion Week Poland 2013 - IMA MAD

Fashion Philosophy Fashion Week Poland / fot. kolekcja IMA MAD

fot: EB

Daleko od warszawskiej elity, nieco z dala od celebryckiego szumu. Ppełen swojego niepowtarzalnego klimatu - Fashion Philosophy Fashion Week Poland ponownie przyciągnie wszystkich fanów mody do Łodzi. 10. edycja polskiego tygodnia mody odbędzie się od 6 do 10 maja 2014. Projektanci (głównie ci z młodej generacji) zaprezentują swoje najnowsze kolekcje na sezon jesień zima 2014/2015.

Fashion Philosophy daje świetną możliwość zapoznania się z młodymi talentami oraz nabycia pozycji z autorskich kolekcji projektantów w przystępnych cenach. Zachęcamy zatem nie tylko odwiedzić pokazy Designer Avenue (moda komercyjna) lub Strefę Off (moda alternatywna), ale także poświęcić kilka godzin na zakupy w Showroomie. Naprawdę warto. Tylko tu, w jednym miejscu znajdziemy zarówno kreacje od najlepszych polskich projektantów czy autorskie linie od ich młodszych kolegów, ale i stoiska z profesjonalnie wyselekcjonowanym ubraniem vintage.

Pokaz Dawida Podsiadła podczas IX edycji FW w Łodzi 2013

To jednak nie wszystko. Fashion Week Poland to impreza o charakterze kompleksowym, odnosząca się do różnych aspektów branży mody oraz dziedzin z nią związanych. W programie znajdziemy m.in. wystawę współczesnej fotografii mody, festiwal filmowy, a także szkolenia z prognozowania trendów i marketingu dóbr luksusowych. W tym roku zaproszeni prelegenci poruszą temat zachowań konsumenckich, oczekiwań klientów oraz trendów estetycznych w modzie.

Fashion Week Poland, IX edycja 2013

Czego nie można przegapić? Jak co roku, najbardziej oblegane pokazy Fashion Week Poland odbędą się w sobotę. Tego dnia w Łodzi pojawi się m.in. Joanna Klimas, Michał Szulc, projektantki z Nenukko, a wisienką na torcie będzie wieczorne show od MMC Studio Design. Z racji jubileuszowej edycji na gości czeka też wiele niespodzianek. Jedną z nich jest obecność na Hiszpanki Agathy Ruiz de la Prady, która uroczyście otworzy polski tydzień mody.

A wy wybieracie się do Łodzi? Zanim spakujecie swoje walizki, sprawdźcie nasz poradnik Jak przetrwać Fashion Week? My będziemy tam na pewno! Śledźcie naszą relację na Glamkach i na Facebooku.

 Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 21.04.2014, Aktualizacja:

Zobacz również