szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Fashion Week Poland 2013

FASHION WEEK POLAND 2013 - CZWARTEK: Łódzki Bazar

Czwartek 17.10.2013 na Fashion Week Poland. Co widzieliśmy na wybiegu? Jakie trendy będą królować w następnym sezonie? Sprawdźcie naszą relację prosto z Łodzi.

Tagi: Fashion Philosophy Fashion Week Poland, fashion week bilety, fashion week łódź 2013, fashion week pokazy, fashion week poland relacja, polska moda fashion week

FASHION WEEK POLAND. FashionPhilosophy na zdjęciach blogerek

Le Gia

fot: Jessica Mercedes Istagram

Fashion Week Poland Łódź. Co się wydarzyło? Nie lubię generalizować, ale to, co zobaczyliśmy w czwartek na wybiegu Fashion Week Poland, nie najlepiej świadczy o polskiej modzie. Dziwne sylwetki, niedbały krój i koszmarna stylistyka rodem z bajek o kosmitach. Gołym okiem widać dwie estetyki, które - jak możemy się domyśleć - zdominują ten sezon. Z jednej strony mamy do czynienia z niezrozumiałym kiczem, aspirującym do miana awangardy (Marta Wachholz-Biczuja, Label 2), z drugiej zaś mamy tzw. zwiewną elegancję w prowincjonalnym wydaniu (Le Gia, Kedziorek). Projektanci mylą się, jeśli myślą, że wykorzystanie srebrnego ortalionu, to futuryzm najwyższych lotów, a spódnica na chłopaku - dekadencja na miarę poetów wyklętych.

W Łodzi, po raz kolejny sprawdza się stara dobra zasada - kopiujemy wszystko, co zagraniczne. Następnie przerabiamy, doszywamy, dodajemy kilka swoich elementów i voilà: kolekcja gotowa.

Poniżej zestawienie kolekcji zagranicznych projektantów z kreacjami polskich mistrzów kroju. Styl podobny, różnica w wykonaniu - ogromna.

Alexander Wang vs. Label 2, fot. Lukasz Szelag Fashion Week Poland, Bulls

Futuryzm w wersji polskiej (po lewej) i zagranicznej (po prawej)

D&G vs. Kedziorek, fot. Lukasz Szelag Fashion Week Poland, Bulls

Romantyzm w wersji polskiej (po lewej) i zagranicznej (po prawej)

Najgorsze looki z wybiegu, czwartek 17/10/2013

A oto nasza trójka faworytów. Najgorsze stylizacje z czwartkowego wybiegu.

Co sądzicie na temat przedstawionych kolekcji? Chętnie posłuchamy Waszych opinii.

Autor: Eustachy Bielecki

Zdjęcia: Jessica Mercedes Istagram

Publikacja: 18.10.2013, Aktualizacja:

Zobacz również