szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
9 edycja FASHIONPHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND. Zapowiedź wydarzenia

FASHIONPHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND październik 2013. Zapowiedź wydarzenia

Kolejna edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się już 15-20 października 2013. Znamy harmonogram, miejsca pokazów i wiemy, kto został wytypowany przez Mikołaja Komara, Olivera Janiaka, Michała Zaczyńskiego i inne znane osoby.

Tagi: Elle, fashion week, fashion week harmonogram, fashion week pokazy, FashionPhilosophy Fashion Week Poland, k mag

9 edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Zapowiedź 9 edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi.

fot: FashionPhilosophy Fashion Week Poland (oficjalny fanpage)

To już dziewiąty raz, kiedy będziemy mogli spotkać się w Łodzi podczas największego modowego eventu w Polsce czyli FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Wydarzenia zaplanowane są aż na 5 dni i rozpoczynają się już we wtorek, 15 października.

Na początek zamknięte szkolenia w ramach cyklu LET THEM KNOW oraz pokaz otwierający całą edycję, tym razem zobaczymy kolekcję autorstwa Junko Koshino, japońskiej projektantki, która mieszka i tworzy w Tokio. Jej kolekcje prêt-à-porter mocno nasycone symbolami kultury japońskiej, ale oprócz strojów gotowych do noszenia, projektuje również odzież sportową i kostiumy teatralne.

Regularny harmonogram pokazów zaplanowany jest od czwartku, 17 października i zapewne wtedy pojawi się większość gości. Jak co roku, przed ogłoszeniem harmonogramu, Rada Programowa FashionPhilosophy Fashion Week Poland ogłasza nazwiska czołowych projektantów, którym zaproponowała bezpłatny udział w wydarzeniu. Warto potraktować to, jako dobrą wskazówkę do wyboru pokazów, których na pewno nie możemy opuścić. W skład Rady wchodzą takie postacie rynku modowego jak: Mikołaj Komar – redaktor naczelny magazynu K MAG, Michał Zaczyński – bloger i dziennikarz Fashion Magazine, Oliver Janiak – redaktor naczelny MaleMEN, Marcin Różyc związany z Qelement, oraz przedstawiciele Elle, Grazii, Glamour, Twojego Stylu. W tym roku Rada Programowa Designer Avenue wytypowała siedem nazwisk i marek: NATALIA JAROSZEWSKA / ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC / MMC STUDIO / NENUKKO /  AGNIESZKA ORLIŃSKA / NATASHA PAVLUCHENKO / PTASZEK / MICHAŁ SZULC.

Oprócz nich na Designer Avenue zobaczymy także propozycje na wiosnę – lato 2014 takich projektantów jak: GRZEGORZ KASPERSKI / JAROSŁAW EWERT / WOJCIECH HARATYK / LE GIA / ODIO I JAKUB PIECZARKOWSKI / PODSIADLO / SOWIK MATYGA / JOANNA STARTEK / KAMIL SOBCZYK / KĘDZIOREK / MALGRAU / AGA POU.

Druga strefa czyli OFF Out of Schedule zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji, do Centrum Promocji Mody. Będzie na pewno więcej miejsca dla gości i więcej przestrzeni na szaleństwa projektantów. Na OFF’ach zobaczymy kolekcje stworzone przez: HERZLICH WILLKOMMEN / IMA MAD / JANKOWSKA&TOMASZEWSKI / KAS KRYST / MAGDALENA KUBALAŃCA / MOMI-KO / MONIKA BŁOTNICKA / PAULINA MATUSZELAŃSKA.

Trudno tak naprawdę powiedzieć, co dzieli te dwie strefy. Projektanci wysyłając zgłoszenie sami wybierają, gdzie chcą się zaprezentować i czekają na decyzję organizatorów. OFF’y uważane są często za miejsce młodych projektantów, gdzie pokazuję się kolekcje bardziej awangardowe, mniej komercyjne i dużo bardziej ryzykowne rynkowo. Ale te różnice między Designer, a OFF coraz bardziej się zacierają, a osoby, które pokazywały swoje kolekcje na OFF, w kolejnej edycji przechodzą na Designer. Ale chyba jeszcze nie zdarzył się transfer w drugim kierunku.

Szykujcie się na FashionPhilosophy Fashion Week Poland, już nie długo powiemy jak dobrze się przygotować i co zrobić, aby lepiej odnaleźć się w czasie tego modowego festiwalu.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia: www.fashionweek.pl/events/show/362#scroll

Informacje o biletach: www.fashionweek.pl/participant_information/tickets

Autor: mfiedorowicz

Zdjęcia: FashionPhilosophy Fashion Week Poland (oficjalny fanpage)

Publikacja: 01.10.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Sezon Fashion Weeków, start! Jak przeżyć tydzień mody?
Sezon Fashion Weeków, start! Jak przeżyć ...

Przed nami jesienny maraton światowych fashion weeków. Nowy Jork, Londyn, Mediolan i Paryż odwiedzi elita światowej mody. Cztery miasta, ponad tysiąc pokazów, dziesiątki tysięcy kilometrów do pokonania. Jak bywalcy dają sobie z ...