szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Robert Kupisz Anarchy lato 2015

Lato 2015 według Qπш, czyli jak Robert Kupisz wskrzesił punków

Robert Kupisz lato 2015. Jak wypadła kolekcja inspirowana stylem anarchistów i punków?

Tagi: Eustachy Bielecki, lato 2015, robert kupisz, robert kupisz anarchy, robert kupisz nowa kolekcja, trendy lato 2014

Robert Kupisz Anarchy lato 2015 fot. wbf

Robert Kupisz Anarchy lato 2015 fot. wbf

fot: EB

Za nami kolejna odsłona długoletniej sagi Roberta Kupisza. Historia, którą projektant konsekwentnie tworzy od samych początków swojej kariery w modzie. I jeśli zapytacie mnie, dlaczego ubranie z metką Qπш jest tak wyjątkowe (twórczość nie każdego projektanta możemy przecież nazwać sagą, w pełnym tego słowa znaczeniu), odpowiedź byłaby banalnie prosta. Wszystko kryje się w DNA marki, czyli dotychczas niespotykanej nad Wisłą estetyce, łączącej sportową wygodę, hippisowską wolność, grunge'owy szyk oraz iście rockowe przesłanie.

Gwiazdy na pokazie Roberta Kupisza. Kto wyglądał najlepiej? >>>

W przeciągu ostatnich trzech lat mogliśmy się przekonać, że Kupisz nie tylko tworzy ubrania. Z precyzją narratora i zapałem godnym prawdziwego artysty projektant tworzy niepowtarzalną atmosferę wokół swoich ciuchów, swoisty styl życia, własny mikrokosmos Kupisza, w którym znajdzie się miejsce i dla walecznego powstańca (jesień/zima 2012), i dla roztańczonego Cygana (zima 2013) czy też dla wolnego kowboja zagubionego w teksańskiej prerii (jesień 2012).

Robert Kupisz Anarchy lato 2015 fot. wbf

W swojej najnowszej kolekcji na lato 2015 (tak, tak Kupisz lubi wyprzedzać trendy) projektant kontynuuje swój romans z subkulturą, który się zaczął jeszcze sezon temu przy okazji premiery jesiennej kolekcji Iron. Linia Anarchy zaprezentowana wczoraj w warszawskim Soho jest swoistym przedłużeniem historii o odważnych harleyowcach. I jeśli poprzednia kolekcja było oceniana jako radykalny zwrot w estetyce projektanta, tym razem Robert posuwa się jeszcze dalej, zapraszając nas do świata punków i anarchistów. Oczywiście, klasyczne (inaczej kupiszowskie?) składniki kolekcji pozostały te same. Charakterystyczne uniseksowe sylwetki w rozmiarze XX, oversize'owe bluzy, zapięte w pasie flanelowe koszule przypominające spódnice i skórzane ramoneski z typową punkową kratą. Nie mogło tez zabraknąć tradycyjnych T-shirtów, które tym razem były wzorowane anarchistyczną symboliką, czyli czarno-czerwoną kolorystyką oraz zaokrąglonym A, jak gdyby krzyczące maksymę Proudhona - Anarchia matką porządku.

Kolekcja Roberta Kupisza na Jesień/Zimę 2014. Sprawdź najciekawsze sylwetki! >>>

Kupisz nie jest pierwszym polskim projektantem, który zainspirował się estetyką undergroundowych subkultur. Pamiętacie kolekcję Maldorora, nawiązującą do stylu berlińskich skinheadów? Alternatywna kultura ma w sobie element tajemnicy, pewny rodzaj zakazanego owocu, który każdy z nas chciałby spróbować. Anarchy to alternatywa w wersji light, dopasowana do estetycznych potrzeb masowego odbiorcy - takiego Ciebie czy mnie, przeciętnego mieszkańca wielkiego miasta, który raz na jakiś czas chce zaszaleć, sprzeciwić się obowiązującemu porządkowi, wykrzyczeć na cały głos PUNKS NOT DEAD... a później wrócić do normalnego życia, ulubionej pracy w korpo (ah, sarkazm) i codziennej szarugi.

Robert Kupisz Anarchy lato 2015 fot. wbf

Autor: Eustachy Bielecki

Zdjęcia: EB

Publikacja: 07.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Blogerki modowe na pokazie Roberta Kupisza Anarchy. Która wypadła najlepiej?
Blogerki modowe na pokazie Roberta Kupisza ...

Na pokazie nowej kolekcji Roberta Kupisza obok gwiazd pojawiły się również znane blogerki modowe. Tego dnia nie mogło zabraknąć Macademian Girl, Maffashion czy Charlize Mystery. Zobaczcie jakie stylizacje wybrały na tę okazję ...