szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Londyński Tydzień Mody 2013: pokaz mody KRYSTOF

London Fashion Week 2013: Jolanta Pieńkowska - wywiad podczas pokazu mody KRYSTOF

Krzysztof Stróżyna. Jego najbardziej znanymi fankami w Polsce są Monika Brodka, Małgorzata Kożuchowska i Małgorzata Foremniak. Okazało się jednak, że do wielbicielek znakomitych ubrań projektanta należy także Jolanta Pieńkowska, która swoją obecnością zaszczyciła pokaz mody Krystof podczas London Fashion Week 2013. Przeczytaj, o czym rozmawiała z nami dziennikarka!

Tagi: fashion week, jesien zima 2013, jolanta pieńkowska, jolanta pieńkowska wywiad, krystof, krystof london fashion week 2013, krzystof strozyna, krzysztof stróżyna, london fashion week, london fashion week 2013, rihanna river island, wiosna lato 2013

London Fashion Week 2013: Jolanta Pieńkowska - krótki wywiad podczas pokazu mody KRYSTOF

Jolanta Pieńkowska

fot: WBF

Czy jest Pani tak wielką fanką Krzysztofa Stróżyny, że przyleciała Pani na jego pokaz mody aż do Londynu?

Przebywam akurat w Londynie, więc droga na pokaz nie była dla mnie aż tak trudna. Jednak zdecydowanie kibicuję Krzysztofowi już od kilku sezonów. Mam takie poczucie, że jest to jedyny polski projektant, który posiada tak świetne wykształcenie i który dodatkowo robi coś, co mi się bardzo bardzo podoba.

Ma Pani na sobie sukienkę z kolekcji marki Krystof, którą wśrod innych kreacji mogliśmy właśnie oglądać na wybiegu. Czy to oznacza, że otrzymała Pani szansę tzw. preview? To chyba zepsułoby dzisiejszą zabawę...

Nie miałam okazji podziwiać kolekcji przed dzisiejszym pokazem mody. Jednak wiedziałam mniej więcej, w jakim kierunku Krzysztof będzie "szedł". Mimo to, każda jego kolekcja to duże zaskoczenie, i to zaskoczenie zawsze bardzo pozytywne. Myślę, że fajne w jego ostatnich projektach: i na sezon wiosna lato 2013, i teraz na sezon jesień zima 2013, jest to, że wraca do nadruków i niesłychanie precyzyjnych cięć, które pamiętamy jeszcze z jego prac z Central Saint Martins (londyńska uczelnia, w której kształcił się Krzysztof Stróżyna - przyp. redakcji). Coś takiego to już ten najwyższy poziom projektowania. Dzisiejsi projektanci idą trochę na łatwiznę, bywają leniwi, a Krzysztof wciąż bawi się kunsztownymi cięciami.

Po pokazie kolekcji Krystf na sezon wiosna lato 2013 recenzenci straszyli, że nasz polski projektant osiągnął już mistrzostwo i na pewno nie uda mu się powtórzyć sukcesu wówczas pokazanej kolekcji. Co Pani myśli na ten temat?

Jestem zachwycona dzisiaj zaprezentowaną kolekcją, mimo że była zdecydowanie inna od tej wiosenno-letniej - dużo bardziej stonowana.

Czy wypatrzyła sobie Pani kreację, którą chętnie powiesiłaby w swojej garderobie?

Oczywiście ogromne wrażenie zrobiła na mnie ostatnia finałowa sukienka. Bardzo podobała mi się także prosta, długa, czarna sukienka z nadrukami. Niesamowite były również płaszcze z pelerynami. Być może nie jest to propozycja na londyńską pogodę, ale na pewno u nas w Polsce okażą się one niezastąpione.

Czy zamierza Pani zobaczyć jeszcze jakieś pokazy mody podczas London Fashion Week 2013?

Przebywam w Londynie jeszcze jeden dzień, więc kto wie? Nie orientuję się jednak jakie pokazy mody prezentowane są jutro.

Jutro swoją kolekcję dla River Island pokazuje Rihanna.

Och, to może niekoniecznie (śmiech).

Autor: monroe

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 18.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...