szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Londyński Tydzień Mody 2013: Krystof

LONDON FASHION WEEK 2013: Krzysztof Stróżyna - ekskluzywny wywiad z projektantem

Piosenkarki: Rita Ora, Jessie J, Fergie, Kelly Rowland, Nicole Scherzinger, Cheryl Cole, Pixie Lott, Sophie Elis Baxtor, modelki: Natalia Vodianova, Jourdan Dunn i Lily Cole oraz Polki: Monika Brodka, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Foremniak - one wszystkie kochają jego ubrania! Krzystof vel Krystof Stróżyna, czyli nasz człowiek w Londynie, udzielił nam ekskluzywnego wywiadu po pokazie swojej kolekcji na sezon jesień zima 2013 podczas London Fashion Week 2013.

Tagi: fashion week, krystof, krystof london fashion week 2013, krzystof strozyna, krzysztof stróżyna, london fashion week, london fashion week 2013, london fashion week 2013 jesien zima 2013, londynski tydzien mody, londynski tydzien mody 2013

LONDON FASHION WEEK 2013: Krzysztof Stróżyna - ekskluzywny wywiad z projektantem

Krzysztof Stróżyna i autorka wywiadu - Anna Robak

fot: monroe

Natchnieniem dzisiaj pokazanej kolekcji Krystof na sezon jesień zima 2013 była podwodna podróż. Interesuje mnie jednak jak inspiruje Pana miasto, w którym Pan mieszka i tworzy, czyli Londyn.

Oczywiście na pewno miasto, w którym tworzę wywiera na mnie jakiś wpływ, jednak przede wszystkim inspirują mnie ludzie, którzy mnie tutaj otaczają. Sam sobie nie daję przyzwolenia na totalną dowolność modową, z której słynie Londyn, jednak ludzie, którzy się tutaj ubierają, z pewnością są dla mnie natchnieniem.

Wyobraża Pan sobie pracę w innym miejscu? W końcu to właśnie Londyn uczynił Pana sławnym.

Mogę pracować w każdym mieście, w każdym miejscu na ziemi. Istotne jest dla mnie jedynie to, by w moim otoczeniu znajdowały się bliskie mi osoby. Nie przywiązuję się do miejsc, ale do ludzi.

Swoimi ostatnimi kolekcjami przywraca Pan świetność nadrukom, oddalając je od pospolitości i nadając im znowu namiastkę luksusu.

Na pewno nie tylko moja w tym zasługa, ale tak  - chciałbym, by stało się dokładnie tak, jak to Pani opisała.

Jedyna negatywna recenzja na temat Pana ostatnich projektów była właściwie przekonaniem, że nie przygotuje Pan już lepszej kolekcji, bo osiągnął już Pan mistrzostwo. Czy jest Pan zadowolony z nowych ubrań, które dzisiaj zostały zaprezentowane?

Ostatecznie nie mi to oceniać... Staram się nie koncentrować na recenzjach, tylko dawać upust moim pomysłom, po prostu robić swoje.

Jak wyglądała praca nad kolekcją na sezon jesień zima 2013?

Dużo trudności sprawiło mi przekształcenie jej z rysunku na formę wybiegową. Jednak przy samym projektowaniu miałem wielki fun. W momencie gdy odnalazłem koncept i go rozwijałem, było już świetnie.

Pana ulubiona kreacja z dzisiaj zaprezentowanych projektów?

Zielony płaszcz z naszyjnikiem, który zestawiłem z czarnymi spodniami.

Czy planuje Pan zobaczyć pokazy mody innych projektantów podczas trwającego własnie London Fashion Week?

Absolutnie nie (śmiech). Marzę tylko o tym, aby odpocząć.

Autor: monroe

Zdjęcia: monroe

Publikacja: 16.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również