szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Naturalne futra znikają z sieciówek! INDITEX dołączył do program Fur Free Retailer

INDITEX, jeden z największych koncernów odzieżowych na świecie, dołączył do międzynarodowego programu Fur Free Retailer (Sprzedawcy Wolni Od Futer). Tym samym zobowiązał się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych. Sprawdź, z których sieciówek znikają naturalne futra!

Tagi: Fur Free Retailer, INDITEX, moda 2014, naturalne futra

Naturalne futra znikają z Inditexu

fot: fot. materiały prasowe

Coraz więcej koncernów odzieżowych decyduje się na świadome poparcie organizacji ekologicznych. Szczególnie ważna stała się kwestia zakazu sprzedaży naturalnych futer i tym samym sprzeciw znanych firm wobec przemocy dokonywanej na zwierzętach. Powstał nawet specjalny program Fur Free Retaile (Sprzedawcy Wolni Od Futer), który zapewnia konsumentom rzetelne informacje na temat polityki sklepów w kwestii naturalnych futer.

Fur Free Retailer wspiera wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych. Aktualnie do programu należy ponad 300 firm modowych, m.in.: Topshop, H&M, COS, Marks & Spencer czy Asos.

Sztuczne futra są na topie! Przeczytaj więcej na ten temat

Teraz do programu dołączył jeden z największych koncernów odzieżowych na świecie - INDITEX (który skupia takie marki, jak: Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius, Oysho, Zara Kids, Zara Home, Uterqüe). INDITEX zobowiązał się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych i wycofał je ze swoich 6000 sklepów.

Inditex kieruje w ten sposób wyraźny przekaz do pozostałej części przemysłu modowego, która w dalszym ciągu nie zrezygnowała z futer. Do naszego programu Fur Free Retailer dołączyło już 300 marek i należy się spodziewać, że w 2014 roku liczba ta znacznie się powiększy. Widać, że coraz więcej firm zaczyna kierować się etyką, jeśli chodzi o futra zwierzęce. Każdego dnia zwierzęta, takie jak lisy, są przetrzymywane w małych, brudnych klatkach aż do dnia, kiedy zostają śmiertelnie porażone prądem. Jest więc dla nas oczywiste, dlaczego tak wiele firm decyduje odciąć się od tego okrutnego procederu - skomentował decyzję INDITEXU przewodniczący koalicji Fur Free Alliance, Joh Vinding.

Autor: Kinga

Zdjęcia: fot. materiały prasowe

Publikacja: 10.02.2014, Aktualizacja:

Zobacz również