szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Młodzi polscy projektanci mody. Nowe nazwiska, które warto zapamiętać

Nowa generacja przejmuje stery! Młodzi polscy projektanci mody są zdolni, ambitni i nie maja kompleksów, by wspiąć się na wyżyny w światowej branży. Oto 7 gorących nazwisk w polskiej modzie, którym już teraz wróżymy wielką karierę!

Tagi: maldoror berlin, młodzi polscy projektanci, polscy projektanci, ptaszek

Młodzi polscy projektanci 2014

Maldoror w sesji dla Ultra Żurnal

fot: EB

Francja ma elegancki Paryż, Włochy mogą pochwalić się ekstrawaganckim Mediolanem, Brytyjczycy uwielbiają swingujący Londyn, a w Niemczech inspirują się undergroundowym Berlinem. Czy Warszawa znajdzie się kiedyś na liście europejskich stolic mody?

Z tym ostatnim raczej byśmy się nie spieszyli ale jest na to szansa. Okres wieków średnich w krawiectwie na szczęście mamy już za sobą. Projektanci zakładają własne firmy, tworząc pierwsze zręby polskich domów mody. Niektórzy sięgnęli jeszcze wyżej, otwierając multibrandowe imperia (Maciej Zień: linia basic, linia premium, Zień Home; Eva Minge, Eva Minge Esotiq). Polska moda się rozwija, a zmiany widoczne są gołym okiem.

Rudowłosa Eva Mine. Poznajcie sylwetkę projektantki

W ciągu ostatnich kilkunastu lat polska moda zmieniła się nie do poznania, a warszawskie Śródmieście Południowe, łódzkie szwalnie oraz stare fabryki włókiennicze stały się zagłębiem autorskiego przemysłu odzieżowego. Mimo dyktatu popularnych sieciówek oraz dość zatęchłej, hermetycznej struktury polskiej branży fashion, nowa generacja projektantów mody wcale się nie poddaje i konsekwentnie walczy o zaistnienie w świecie.

Podczas gdy pokolenie pionierów (Paprocki & Brzozowski, Zień, Teresa Rosati) miało na celu wynieść modę na ołtarze i zainteresować nią Polaków przyzwyczajonych do szaroburej estetyki Mody Polskiej, nowa generacja projektantów mierzy o wiele wyżej. Oferują przy tym sporo: świetny design, niebanalne podejście do tematu i przystępne jak na modę autorską ceny.

Kto z młodych projektantów mody ma szanse na światową sławę? Poznajcie nowe gorące nazwiska w polskiej branży modowej. Oto najzdolniejsi polscy projektanci młodego pokolenia, którym już teraz wróżymy wielką karierę.

Maldoror - poznajcie najbardziej awangardowego polskiego projektanta

poprzedni
nastepny
Aloha From Deer

Aloha From Deer - lifestylowa marka założona przez Mariusza Maca. Bluzy ze śmiesznymi nadrukami to ich specjalność!Klienci? Robbie Williams, Miley Cyrus, polskie blogerki i modelki.

Ceny: 200-400 pln

Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 15.03.2014, Aktualizacja:

Zobacz również