szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Okulary przeciwsłoneczne dla okrągłej twarzy

Okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny element letniej stylizacji. Ważne, by pasowały do naszego stylu, ale też podkreślały urodę i maskowały jej mankamenty. Zobacz, jakie okulary przeciwsłoneczne dobrać do okrągłej twarzy!

Tagi: jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, okulary przeciwsłoneczne, okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy, TWARZ OKRĄGŁA okulary

Okulary przeciwsłoneczne dla okrągłej twarzy

Idealnie dopasowane okulary przeciwsłoneczne nie tylko ochronią twoje oczy przed słońcem, ale też sprawią, że będziesz prezentowała się modnie i stylowo. Dlatego ich dobranie jest ważne i nie radzimy ci kupować pierwszych lepszych okularów, które wydadzą ci się ładne. Generalna zasada doboru oprawek to kontrast - linie ramki powinny kontrastować z kształtem twarzy. Co to oznacza w praktyce?

Okrągła buzia wygląda najlepiej w okularach przeciwsłonecznych o kanciastych oprawkach. Dobrym wyborem będą więc wszelkiego rodzaju "kocie" kształty z uniesionymi do góry brzegami. Unikaj małych, kwadratowych ramek - zbyt małe okulary sprawią, że twoja twarz wyda się nieproporcjonalnie szeroka.

Okulary przeciwsłoneczne z ozdobami na zewnętrznych krawędziach także nie są dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Poszerzają twarz optycznie, a nam zależy na tym, żeby umiejętnie ją wyszczuplić. Z tego samego powodu powinnaś unikać szerokich ramek - w najszerszym miejscu, okulary przeciwsłoneczne powinny być wciąż węższe niż twoja twarz.

Przeczytaj więcej o okularach >>>

Twarz okrągła to taka, której długość i szerokość są podobne, nie mamy ostro zarysowanej szczęki czy kości policzkowych. Buzi brakuje ostrych kątów, a pucułowate policzki nadają jej okrągły kształt. Oczywiście wiele twarzy nie jest jednoznacznie okrągła, może więc zdarzyć się tak, że nasza twarz przypomina kształt między owalem a okręgiem lub ma mocno zarysowaną szczękę typową dla twarzy kwadratowej. Dlatego w naszej galerii znajdziecie okulary, które także warto przymierzyć - w końcu zasady zasadami, ale najważniejsze w kupowaniu jest mierzenie aż do znalezienia pary idealnej.

Zobaczcie okulary przeciwsłoneczne dla okrągłej twarzy!

poprzedni
nastepny
Okulary przeciwsłoneczne dla okrągłej twarzy

Stella McCartney, ok. 420 zł

Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: J.M.

Publikacja: 29.05.2014, Aktualizacja:

Zobacz również