szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Pokaz Mariusza Przybylskiego Night Air. Co zaprezentował projektant?

Mariusz Przybylski zaprezentował swoją najnowszą kolekcję Night Air. Spotkanie nocy i dnia - kwiecistych, kolorowych tkanin i chłodnej, nieco mrocznej elegancji to najkrótszy opis pokazu, który mogliśmy oglądać w Warszawie. Co Mariusz Przybylski proponuje na nadchodzący sezon?

Tagi: kolekcja mariusza przybylskiego, mariusz przybylski pokaz mody, polscy projektanci

Pokaz Mariusza Przybylskiego "Night Air". Co zaprezentował projektant?

fot: WBF

Mariusz Przybylski przypieczętował najnowszą kolekcją swój jubileusz - to już 10 lat projektanta na polskiej scenie mody. Mariusz Przybylski różni się od większości znanych twórców mody. Rzadko ogladamy go w programach śniadaniowych, nie wrzuca na Instagram dziesiątek selfie, a to z czego jest znany to wysokiej jakości ubrania, obok których każdy kto choć trochę zna się na modzie nie może przejść obojętnie.

Ostatnio Mariusz Przybylski stał się znany także tym, którzy nie śledzą tworzonych przez niego kolekcji. Udział w programie Project Runway, gdzie jako jeden z jurorów próbuje wyłonić zwycięzcę, ale także udziela młodym projektantom cennych wskazówek sprawił, że o tym świetnym twórcy zrobiło się głośno. Mam nadzieję, że choć część osób oglądających Mariusza w telewizji, choćby z ciekawości przyjrzy się jego projektom. Bo to, co ma do pokazanie Mariusz Przybylski to dojrzała moda na światowym poziomie, która stawia go w pierwszej piątce najlepszych polskich projektantów. A najnowsza kolekcja tylko potwierdziła jego niezachwianą pozycję.

W hali przy ul. Domaniewskiej gości powitała sceneria rodem z mrocznej Islandii. Białe tło przypominające lodowiec zapowiadało minimalistyczny i chłodny pokaz, którego można spodziewać się po Mariuszu Przybylskim. Ale pierwsze sylwetki zaskoczyły - kwieciste wzory, żywe kolory, blask, a wszystko to na prostych w formie płaszczach, kurtkach typu bomber i plisowanych spódniczkach. W tle mogliśmy usłyszeć śpiew ptaków, który pogłębiał atmosferę egzotycznego ogrodu.

Jednak druga część pokazu znacząco różniła się od pierwszej. Tytuł Night Air odnosi się do pory, kiedy dzień spotyka się z nocą, zmierzchu. I właśnie do granatowo-czarnej nocy, jej tajemniczej aury odnosiła się większa część pokazu. Mogliśmy zobaczyć bluzy z ciekawym zdobieniem, bombery, szorty, spodnie typu cygaretki, kombinezony. Wszystko utrzymane w prostych, nawet minimalistycznych formach, pozbawione printów i innych niż granat czy czerń kolorów.

Co ciekawe, pierwszy raz w kolekcji Mariusza Przybylskiego zobaczyliśmy więcej sylwetek damskich niż męskich. Sam projektant w rozmowie z nami przyznał, że jest to podyktowane potrzebami kobiet, które coraz częściej proszą go o to, by projektował także dla nich.

Kolekcja zachwyca. Znajdziemy w niej to, co najlepsze we współczesnej modzie. Chłodną elegancję - kołnierzyki, stójki, ubrania pełne klasy i szyku. Z drugiej strony pojawiają się w niej bluzy, czapeczki, kolorowe skarpetki dla mężczyzn. To wszsytko udowadnia, że Mariusz Przybylski jest projektantem wszechstronnym, posiadającym własną wizję i stanowoczo podążającym ścieżką, którą sobie wyznaczył.

Zobacz co o kolekcji Night Air opowiedział nam projektant:
Zobaczcie ubrania z najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego!

poprzedni
nastepny
wiosna 2014 Przybylski
Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: J.M.

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 15.03.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...