szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nowa kolekcja Roberta Kupisza na sezon zima 2014/2015

ROBERT KUPISZ NA ZIMĘ 2014/2015. Relacja z pokazu nowej kolekcji IRON

Robert Kupisz na zimę 2014/2015. Wojna w Wietnamie, hippisowskie klimaty lat 70., amerykańscy kowboje i harleyowcy. Projektant ponownie dyktuje modę sezonu. Zima będzie w stylu rock'n'roll. Kto pojawił się na pokazie? Jak wypadła kolekcja? Sprawdź naszą relację z pokazu Iron zima 2014/2015 by QПШ Robert Kupisz.

Tagi: anja rubik na pokazie kupisza, kupisz iron, kupisz nowa kolekcja, monika pietrasińska, robert kupisz, robert kupisz nowa kolekcja, robert kupisz zima 2014/2015

Robert Kupisz I

Robert Kupisz - od tancerza przez fryzjera gwiazd aż do projektanta. Teraz Robert Kupisz jest gorącym nazwiskiem w polskiej modzie. Do jego stałych klientek należy m.in. Juliette Binoche, Małgosia Szumowska czy Szymon Majewski. fot. kolekcja Iron zima 2014/15

fot: WBF

Robert Kupisz na zimę 2014/2015. Nowa kolekcja Iron zima 2014/2015 by QПШ.

Ah, Robert! Ponownie podbiłeś polski światek mody. Podczas gdy wszyscy grzebią w latach 90., tworzą t-shirty z nadrukami czy nieudolnie tuningują retrosylwetki, Kupisz konsekwentnie buduje swoją bajkę, co sezon dodając nowych bohaterów do trwającej już ponad dwa lata opowieści o modzie. O modzie, która wyłamuje się poza konwencje. O modzie, w której czujesz się dobrze. Tak po prostu, bez spiny.

W opowieściach Kupisza byli już powstańcy warszawscy z orłem na ramieniu (zima 2012), rozśpiewani Cyganie (jesień 2013) i sportowcy przygotowujący się do olimpiady (lato 2013). W tym sezonie do grona wybranych dołączyli motocykliści i dzieci kwiaty. Kolekcja Iron zima 2014/2015 by QПШ czytelnie nawiązuje do burzliwych lat 70. i jest zbudowana na trzech panujących w tamtym okresie estetykach - militaria (zimowe kurtki-spadochrony, pilotki, wojskowe fasony, khaki), hippisi (nonszalancki grunge, oversize'y) oraz harleyowcy (skóry, ramoneski, rock'n'rollowe bandany).

Sylwetki dopełniały liczne zamki, suwaki oraz futrzane wykończenia. Kolorystyka stonowana i jak na Kupisza dość minimalistyczna. Projektant zamknął się w granicach dżinsu i czerni, gdzieniegdzie rozświetlając projekty matowymi szarościami i bielą. No i oczywiście torby. Duże, pojemne motocyklowe worki, które z pewnością już niedługo zrobią wielką furorę na naszych ulicach. Robert Kupisz zrozumiał wymagania współczesnych miejskich elegantek, które zamiast torebki, kopertówki, plecaczka czy kuferka wolą po prostu ogromną torbę, w której zmieści się codzienny pakiet egzystencjalny do życia w miejskiej dżungli. Tak aby laptop, kosmetyki, szpilki na wieczór, dres na siłownię i zakupy do domu dało się upchnąć w jeden pakunek.

Robert Kupisz Iron zima 2014/15

Kolekcja powstała pod wpływem muzyki Jimiego Hendrixa. Cztery miesiące szkicowałem sylwetki, przeglądałem filmy i dokumenty z tamtego okresu. Ale nie chciałem dokładnie przekazywać stylu ubierania się tamtych czasów. Wychwyciłem samo mięso, czyli styl życia tych hippisów czy harleyowców i ubrałem to wszystko we współczesne ramy rynkowe. Cała kolekcja jest moim pomysłem, moją interpretacją tamtych lat. Nieraz powtarzałem - robię ubrania głównie z myślą o sobie. Takie, które sam mógłbym i chciałbym nosić. Oczywiście cała męska linia jest już u mnie w szafie i jest gotowa do podbicia ulicy - przyznaje Robert.

Robert Kupisz Iron zima 2014/15 fot. wbf

Na pokazie nie mogło zabraknąć gwiazd, które mimo śnieżycy dotarły jednak do bemowskich hal Transcolor w Warszawie. Nasze kamery wychwyciły m.in. Anję Rubik, Dżoannę Krupę, Natalię Siwiec, Monikę Olejnik, Szymona Majewskiego czy Maję Sablewską.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  POKAZ ROBERTA KUPISZA 2013. Gwiazdy o kolekcji Iron zima 2014/2015

Relacja wideo z pokazu Iron Roberta Kupisza:
Autor: Eustachy Bielecki

Zdjęcia: WBF

Publikacja: 05.12.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Blogerki modowe na pokazie Roberta Kupisza Anarchy. Która wypadła najlepiej?
Blogerki modowe na pokazie Roberta Kupisza ...

Na pokazie nowej kolekcji Roberta Kupisza obok gwiazd pojawiły się również znane blogerki modowe. Tego dnia nie mogło zabraknąć Macademian Girl, Maffashion czy Charlize Mystery. Zobaczcie jakie stylizacje wybrały na tę okazję ...