szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Saint Laurent Paris - kolekcja haute couture

Saint Laurent powraca z kolekcją haute couture. Będzie hitem?

Marka Saint Laurent zaprezentuje kolekcję haute couture na najbliższym Paris Fashion Week. Po kilkuletniej przerwie francuski brand wraca z ekskluzywną linią na paryski wybieg.

Tagi: haute couture, HAUTE COUTURE PARYŻ, paris fashion week 2013, saint laurent 2013, yves saint laurent

Saint Laurent couture

Saint Laurent powraca z kolekcją haute couture na Paris Fashion Week.

fot: EB

Po niedawnym rebrandingu Saint Laurent Paris, nie mieliśmy wątpliwości, że marka ostatecznie zerwała z tradycją haute couture (czyli ubranie w pojedynczym egzemplarzu szyte najczęściej na zamówienie) na rzecz komercyjnego pret-a-porter (butikowa linia w różnych rozmiarówkach). I nie ma tu nic dziwnego. Rynek dyktuje swoje reguły gry, a klientek zdolnych zainwestować w szytą na miarę suknię za niemalże 50 tys. euro nie ma tak dużo.

Okazuje się, że francuski dom mody przemyślał sprawę i po kilkuletniej przerwie powraca z linią haute couture na paryski wybieg. Cały świat mody wstrzymał oddech w oczekiwaniu na wielki powrót. Przypomnijmy, to właśnie pierwszy projektant marki Yves Saint Laurent był czołowym przedstawicielem paryskiej szkoły haute couture. Czy nowym designerom uda się powtórzyć sukces wielkiego mistrza?

Na paryski pokaz musimy jeszcze poczekać. My z kolei proponujemy przypomnieć najciekawsze archiwalne pokazy haute couture domu mody YSL.

Autor: EB

Zdjęcia: EB

Publikacja: 12.09.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...