szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Zastanawiasz się, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Przeczytaj nasz poradnik! Znajdziesz w nim informacje, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy okrągłej, kwadratowej, trójkątnej i owalnej!

Tagi: jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, moda 2015, modne okulary na lato, okulary przeciwsłoneczne

okulary przeciwsłoneczne

fot: BULLS

Wszystkie zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dobranie odpowiedniego stroju do figury. Nie inaczej jest z okularami przeciwsłonecznymi, które powinny pasować do kształtu twarzy. Nie da się też ukryć, że dopasowanie odpowiednich okularów to niemały problem. Jak to zrobić? Jak dobrać właściwe okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Przeczytaj nasz przewodnik, dzięki któremu dobierzesz odpowiednie okulary przeciwsłoneczne!

Twarz kwadratowa

Silna linia szczęki i mocno zarysowane kości policzkowe, które budzą zazdrość - tym charakteryzuje się twarz kwadratowa. Jakie okulary dobrać do takiej twarzy? Idealnie prezentują się oprawki lekko zaokrąglone na dole (złagodzą ostre rysy) i słynne aviatory. Posiadaczki kwadratowych twarzy powinny wystrzegać się zbyt kanciastych oprawek.

Twarz trójkątna

Taka twarz charakteryzuje się wąskim podbródkiem i często mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi. Najlepiej prezentuje się we wszystkich oprawkach w stylu retro np. okularach przeciwsłonecznych o kształcie kociego oka. Klasyczny Wayfarer też jest świetnym rozwiązaniem.

Twarz okrągła

Okulary przeciwsłoneczne dla okrągłej twarzy powinny zrównoważyć jej proporcje. Nieodpowiednie z pewnością będą słynne lenonki i wszystkie małe oprawki. Na okrągłej twarzy najlepiej prezentują się oprawki szersze, prostokątne i kwadratowe.

Twarz owalna

Do twarzy owalnej pasuje większość oprawek okularów przeciwsłonecznych. Posiadaczki tego kształtu twarzy to prawdziwe szczęściary, które świetnie będą wyglądać zarówno w okularach o kształcie kocich oczu, aviatorach, prostokątnych czy kwadratowych!

Autor: Kinga

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 08.06.2015, Aktualizacja:

Zobacz również