szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dobierz buty, które będą pasowały do twojej sylwetki

Jakie buty są najlepsze dla twojego typu sylwetki: kręgiel, kielich, klepsydra, rożek, wiolonczela, jabłko

Właściwe buty powinny być nie tylko wygodne, ale również harmonizujące z całą sylwetką. Sprawdź, jaki rodzaj butów pasuje do ciebie.  

Tagi: 12 typów sylwetki, jak dobrać buty, jak dobrać strój do typu sylwetki, jak dobrać ubranie do typu sylwetki, jak się nie ubierać, jak się ubierać, jakie stylizacje dla typu sylwetki, typy kobiecej sylwetki

Najlepsze buty

fot: DeeZee

Kobiece sylwetki można sklasyfikować w dwunastu typach, biorąc pod uwagę ich kształt, miejsca, w których najłatwiej gromadzi się dodatkowy tłuszcz oraz naturalne uwarunkowania jak masywność i długość kończyn, rozmiar i charakter krągłości. Zobacz, w jakich ubraniach twoja sylwetka będzie prezentowała się najlepiej.

Kręgiel

Twoje nogi nie są długie, dlatego najwyższa pora zaprzyjaźnić się butami na wysokim obcasie. Nie wybieraj jednak szpilek – delikatna szpilka w połączeniu z masywną łydką da karykaturalny efekt. Wybierz słupki o mocnej budowie.

Kielich

Twoje nogi są tak długie i ładne, że powinny zawsze występować w butach na obcasie. Nie potrzebujesz obcasów o dużej wysokości, masz wystarczająco długie nogi. Unikaj szpilek, ich delikatny kształt zaburzy proporcje.

Klepsydra

Buty powinny dopełniać twoje krągłości. Zrezygnuj z butów z ostro zakończonymi noskami w stylu lat osiemdziesiątych i wybierz zgrabne pantofelki bez nosków, z kokardkami, bądź zakończone delikatnym, okrągłym noskiem.

Rożek

Szczupłe łydki i delikatnie kostki podkreślaj delikatnymi szpilkami. Dbaj o to, by były bardzo kobiece, miały odkryte palce, kokardy, fantazyjne kolory – możesz sobie na to pozwolić.

Wiolonczela

Powinnaś wybierać te buty, które jednocześnie będą zwracały uwagę na twoje szczupłe i zgrabne kostki i będą stanowiły mocne wsparcie dla dużych bioder oraz ud. Zrezygnuj ze szpilek, twoja sylwetka będzie się wydawała jeszcze większa. Świetnym wyborem będą dla ciebie koturny oraz platformy.

Jabłko

Szpilki i buty na wysokim obcasie zdecydowanie nie są dla ciebie. Zamiast ich, wybierz koturny na niewielkim obcasie, czółenka na niewielkim podwyższeniu wysmuklające nogi albo czółenka na wysokim klinie.

Autor: PN

Zdjęcia: DeeZee

Publikacja: 22.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...