szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Imprezowy niezbędnik to niezawodny sposób na udaną imprezę

Karnawał 2013: awaria na imprezie. Jak sprawić, by impreza się udała mimo małej wpadki?

Karnawał 2013 w pełni, impreza goni imprezę. Czasami zdarza się mała awaria: oczko, popruta sukienka, uszkodzony but... Ale to nie oznacza, że impreza dla ciebie się skończyła! Wystarczy, że masz ze sobą imprezowy niezbędnik i możesz poradzić sobie z każdą usterką.

Tagi: awaria na imprezie, impreza, impreza karnawałowa, imprezowy niezbędnik, imprezy karnawałowe, karnawał, karnawał 2013, sposoby na udaną imprezę, sposób na udaną imprezę, udana impreza, wpadka, wpadka na imprezie

Karnawał 2013: awaria na imprezie. Jak sprawić, by impreza się udała mimo małej wpadki?

Urodowa wpadka przez lub w trakcie imprezy? Bez paniki! Skorzystaj z naszego poradnika!

fot: sxc.hu

Karnawał to czas imprez i... awarii na imprezach. Co robić, gdy zdarzy ci się mała awaria na imprezie? Czy w takiej sytuacji istnieją jeszcze sposoby na udaną imprezę? Oczywiście. Oto kilka przykładów najczęstszych wpadek na imprezach i propozycje, jak sobie z nimi poradzić.

Imprezowy niezbędnik

Najpierw dowiedz się, jakie rzeczy oprócz pudru, błyszczyka i grzebienia powinnaś nosić w torebce lub kieszeniach płaszcza. One pomogą ci usunąć każdą awarię, dzięki czemu impreza będzie udana:

- zapasowe rajstopy

- lakier do paznokci

- duża broszka

- kilka małych agrafek

- krople miętowe

- chusta, szal lub bolerko

- halka w kolorze sukienki

- mocny klej, np. Super Glue

W czym one mogą ci pomóc? Oto potencjalne awarie:

Twoje ukochane szpilki, odmówiły posłuszeństwa

Mała, ale kłopotliwa awaria. Jeśli odkleił ci się obcas lub fragment podeszwy, możesz szybko skleić je za pomocą supermocnego kleju, np. Super Glue. Wada tej metody: potem już żaden szewc nie będzie chciał porządnie naprawić tego buta. Ale z drugiej strony prowizorki często okazują się najtrwalsze… Jeśli jednak obcas pękł w połowie albo buty są nowe, drogie i nie chcesz tracić szansy na reklamację, po prostu zdejmij buty, tańcz boso i mów wszystkim, że przebrałaś się za Kopciuszka. W końcu jest karnawał!

Poszło ci oczko w rajstopach

Jeśli jest niewielkie i w niezbyt widocznym miejscu, zaklej je lakierem do paznokci. Warto też mieć ze sobą „awaryjne” rajstopy na zmianę. Jeśli nie byłaś tak przewidująca albo spotkał cię wyjątkowy pech i poszło oczko już w drugich rajstopach, możesz albo zrezygnować z tej części garderoby, albo tak przekręcić rajstopy, by oczko znalazło się z tyłu lub - jeszcze lepiej - po wewnętrznej stronie nóg. I udawać, że nic o nim nie wiesz :).

Widzisz kogoś w takiej samej sukience

No cóż, to nieprzyjemne… Ale chyba nie chcesz, żeby przez to impreza ci się nie udała? Nie ma sensu uciekać jak najdalej od tej pani, kto będzie chciał, i tak zauważy, co trzeba. Uśmiechnij się do niej, a gdy nadejdzie okazja, podejdź, przedstaw się i pośmiejcie się razem z tej sytuacji. Może nawet poproście kogoś, aby zrobił wam razem zdjęcie. Z pewnością wszystkim zaimponujecie takim dystansem do siebie i poczuciem humoru.

Masz plamę na sukience

Przypnij w tym miejscu broszkę, chyba że plama jest na spódnicy – wtedy się nią zwyczajnie nie przejmuj, zwłaszcza gdy jest to szeroka spódnica – jeśli będziesz się kręcić w tańcu lub poruszać zmysłowo biodrami, nikt niczego nie zauważy.

Nie wiesz, jak coś się je

Impreza karnawałowa to dla wielu osób okazja, by spróbować wymyślnych potraw. Dlatego na stołach mogą się znaleźć frykasy, jakich nigdy wcześnie nie widziałaś i nie masz pojęcia, jak się do nich zabrać. Jeżeli jesteś odważna i nie boisz się kompromitacji, możesz zwyczajnie kogoś zapytać. Mniej bezpośrednie dziewczyny mają do wyboru kilka opcji. Można spróbować podpatrzeć, jak inni jedzą to coś albo zwyczajnie zrezygnować z tej potrawy. Gdyby jednak ktoś nalegał, abyś jej spróbowała, zapytaj, jakie są jej składniki i udaj, że jesteś uczulona na jeden z nich.

Popruła ci się sukienka

No cóż, sukienki w przeciwieństwie do rajstop czy butów nie można tak po prostu zdjąć. Czy to oznacza, że awaria na imprezie karnawałowej jest nie do usunięcia? Nie. Drobne usterki można zabezpieczyć agrafkami lub broszką. Rozprucie na plecach da się ukryć przy pomocy chusty, szala lub narzutki. A jeśli jest ono na pupie? Ratunkiem będzie haleczka dobrana pod kolor sukienki. Zakładając ciasną sukienkę, zadbaj o to, by włożyć taką haleczkę do torebki. Starannie złożona, cieniutka i skąpa zajmuje mało miejsca. Możesz ją przechowywać nawet w kieszeni płaszcza.

Przyczepił się do ciebie podchmielony facet i nie możesz go spławić

Niezawodną metodą na takich gości jest zwrócenie się do ochrony klubu. Nawet jeśli nie wyrzucą go od razu, możesz być spokojna, że od tej pory zacznie omijać cię szerokim łukiem. Jeśli wydaje ci się to zbyt drastyczne, bo zaczepki faceta są nieszkodliwe, tylko po prostu męczące, poszukaj wzrokiem jakiegoś przystojniaka (tylko upewnij się, że nie przyszedł z kobietą!). Gdy natręt będzie się zbliżał, podejdź do przystojniaka i powiedz: „Błagam, niech pan udaje, że jest ze mną!”. Jeśli przystojniak jest bystry i rycerski, być może ta impreza będzie początkiem czegoś bardzo interesującego :).

Zjadłaś lub wypiłaś za dużo albo coś ci zaszkodziło – w każdym razie jest ci niedobrze

Przede wszystkim wyjdź na zewnątrz – chłód i świeże powietrze powinny sprawić, że szybko poczujesz się lepiej. Do końca imprezy nie jedz, a pij tylko… wodę lub (jeśli można dostać) herbatę. Warto na takie sytuacje nosić ze sobą krople miętowe. W razie konieczności je zażyj.

Autor: bond

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 13.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również